o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Długi weekend. Na których stacjach paliw lepiej nie tankować? Mapa od UOKiK

27
Podziel się

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował jakość paliw na stacjach. Jak się okazuje, niektóre lepiej omijać szerokim łukiem.

Długi weekend. Na których stacjach paliw lepiej nie tankować? Mapa od UOKiK
Gdzie jest najgorsze paliwo w Polsce?
bDZumCut

UOKiK sprawdził paliwa na stacjach

Gdzie lepiej nie tankować? Które stacje oferują najgorsze paliwo? UOKiK przygotował specjalną mapę (kliknij, by ją zobaczyć), gdzie można sprawdzić jakość paliwa.

Inspekcja Handlowa (IH) sprawdza cztery rodzaje paliw ciekłych dostępnych na rynku: olej napędowy, benzynę, gaz LPG, biopaliwa. Podczas pierwszej kontroli paliw w 2003 r. aż 30 proc. nie spełniało wymogów jakościowych. Następnie jakość paliw zaczęła się poprawiać i od 2015 r. liczba nieprawidłowości utrzymuje się średnio poniżej 3 proc.

bDZumCuv

Których stacji paliw unikać? Gdzie paliwo jest najgorsze?

W przypadku losowo pobranych próbek paliw ciekłych w 2019 r. wymagań nie spełniało 1,37 proc. (rok wcześniej – 1,90 proc.). Podobnie jak w 2018 r., nieprawidłowości rzadziej dotyczyły benzyny (1,01 proc.) niż oleju napędowego (1,86 proc). Próba losowa była nieznacznie większa niż w poprzednim roku: łącznie inspektorzy zbadali 1023 próbki pobrane na 1023 stacjach" - informuje UOKiK.
bDZumCuB

W których województwach jest najgorsze paliwo? Jak podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, najwięcej nieprawidłowości wykryto podczas kontroli w województwach: podlaskim – 5,88 proc., zachodniopomorskim – 5,66 proc. i kujawsko-pomorskim – 4,92 proc. zbadanych próbek. W województwach lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim IH nie zakwestionowała żadnej z próbek pobranych losowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZumCuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Patryk
11 miesięcy temu
No właśnie ludzie za oszustwa idą do więzienia a oni to co? Polska
Haha
11 miesięcy temu
Od 2015 roku lepsze paliwo, nie 30% a 3% nieprawidłowości. Nic dziwnego, już nie ma ściąganej wahy na lewo, przepuszczanej przez celników za aprobatą rządzących z PO.
liona
11 miesięcy temu
dlaczego na tym samym paliwie z niemiec można przejechać 20 % więcej km niż w Polsce? Bo paliwo ma mniej oktanów! Tym się żadna kontrola nie interesuje?
bDZumCuX
liona
11 miesięcy temu
ogólnie wiadomo że benzyna na stacjach w mniejszych miasteczkach, np Golub-Dobrzyń, nawet na stacjach ORLEN jest droższa i gorszej jakości niż w dużych miastach. Kliki rządzą!
żarcik
11 miesięcy temu
ja "tankowałem" w Moskwie.... i do dziś mnie trzyma.. :)
ROYAL NAVY
11 miesięcy temu
Gdzie to w końcu nie tankować? Mowa trawa.
kanister
11 miesięcy temu
Proponuję sprawdzać paliwo w momencie dostawy... oj, będzie się działo !!!!
proste
11 miesięcy temu
Jeżeli produkt nie spełnia norm, CE i DWU, powinien zostać wycofany z obrotu i przeprowadzone dochodzenie na jakim etapie paliwo straciło deklarowaną jakość. Kary kary i odbieranie koncesji i by się skończyło.
fredi
11 miesięcy temu
trzeba jechac do germanow zaraz za granica zatankowac i potem np krakow warszawa troche sie nadrobi ale paliwo masz ok.???
fredi
11 miesięcy temu
a cysterne ktora opuszcza terminal ...normy sa na Poloneza za Gierka a to chyba za malo...
Goldengecko
11 miesięcy temu
I to mi się podoba w końcu konsument coś wie teraz proponuję się wziąść za Budki z Kebabem taka mapa Knajpy szcególnie te nad Morzem Do takiej mapy jeszcze bym dodał ranking Kontroli np. 3 kontrole i nie było nieprawidłowości wyróżniony kolor 5 kontroli 10 żeby w końcu ten uczciwy sprzedawca miał coś ze swojej uczciwości a nie tylko złodzieje mu się śmieją w twarz że zarabiają parokrotnie więcej niż on To samo się powinno tyczyć produktów spożywczych To wszystko przydało by się w takiej aplikacji na telefon przykład jadę nad morze widzę dwie knajpy i sprawdzam w której za tę samą cenę podadzą mi najgorszy szajs mający niewiele wspólnego z zamówieniem a w której no na 99% dostanę to co zamawiam i za co płacę
Wicio
11 miesięcy temu
To gdzie nie tankowania?
land-cruiser
11 miesięcy temu
rok temu jak zatankowałem na orlenie w zakopcu to dojechałem na wybrzeże bez uszczelki pod głowicą.
bDZumCuP
Adrian
11 miesięcy temu
orlen i lotos ma syf nie paliwo. Shell ma o wiele lepsze jakościowo.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić