Długo nie przetrwał. Mural z Kaczyńskim zniszczony

961

W ubiegłym tygodniu w Nowym Sączu odsłonięto mural z Jarosławem Kaczyńskim. Obok podobizny prezesa PiS zamieszczono biblijne przesłanie: "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem". Szybko jednak mural został zniszczony i ostatecznie usunięty.

Długo nie przetrwał. Mural z Kaczyńskim zniszczony
Mural z podobizną Jarosława Kaczyńskiego został zniszczony i ostatecznie usunięty. (Twitter.com)

W ubiegłą środę 7 lipca pod mostem kolejowym na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu (woj. małopolskie) powstał mural Jarosława Kaczyńskiego. Dzieło stworzył sądecki artysta-malarz Mariusz Brodowski, lepiej znany jako Mgr Mors.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości został przedstawiony w towarzystwie siedmiu czerwonych róż. Obok pojawił się cytat z Ewangelii według św. Jana "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem". Mural z podobizną Kaczyńskiego wywołał sporo poruszenie w sieci. Autor dzieła nie zdradził jednak, co miał na myśli, decydując się na stworzenie takiego dzieła, którym głównym bohaterem stał się Jarosław Kaczyński.

Na razie nie chcę wypowiadać się na temat tego muralu. Nie chcę nic sugerować. Wypowiedziałem się na ścianie - mówił Mariusz Brodowski w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Mural został jednak szybko zniszczony. Najpierw ktoś oblał farbą postać prezesa PiS. Ostatecznie dzieło zamalowano białą farbą i pozostawiono tylko cytat św. Jana "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem".

Debil, kretyn, matoł... takie i wiele innych określeń jest skierowanych do mnie - może i jestem, ale zawsze biorę odpowiedzialność za swoje czyny - podpisuję się pod każdym moim czynem - napisał autor muralu w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wcześniej artysta Mgr Mors stworzył kilka innych murali m.in. Roberta Lewandowskiego, Macaulaya Culkina, Sylvestra Stallone'a, Tadeusza Rydzyka czy Józefa Piłsudskiego.

Zobacz także: Jeden polityk blokuje Polski Ład? "Okazało się, że jakby nie doczytał pewnych założeń"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić