Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Długo nie przetrwał. Mural z Kaczyńskim zniszczony

610
Podziel się

W ubiegłym tygodniu w Nowym Sączu odsłonięto mural z Jarosławem Kaczyńskim. Obok podobizny prezesa PiS zamieszczono biblijne przesłanie: "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem". Szybko jednak mural został zniszczony i ostatecznie usunięty.

Długo nie przetrwał. Mural z Kaczyńskim zniszczony
Mural z podobizną Jarosława Kaczyńskiego został zniszczony i ostatecznie usunięty. (Twitter.com)
bEJVhjCJ

W ubiegłą środę 7 lipca pod mostem kolejowym na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu (woj. małopolskie) powstał mural Jarosława Kaczyńskiego. Dzieło stworzył sądecki artysta-malarz Mariusz Brodowski, lepiej znany jako Mgr Mors.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości został przedstawiony w towarzystwie siedmiu czerwonych róż. Obok pojawił się cytat z Ewangelii według św. Jana "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem". Mural z podobizną Kaczyńskiego wywołał sporo poruszenie w sieci. Autor dzieła nie zdradził jednak, co miał na myśli, decydując się na stworzenie takiego dzieła, którym głównym bohaterem stał się Jarosław Kaczyński.

bEJVhjCL
Na razie nie chcę wypowiadać się na temat tego muralu. Nie chcę nic sugerować. Wypowiedziałem się na ścianie - mówił Mariusz Brodowski w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Mural został jednak szybko zniszczony. Najpierw ktoś oblał farbą postać prezesa PiS. Ostatecznie dzieło zamalowano białą farbą i pozostawiono tylko cytat św. Jana "Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem".

Debil, kretyn, matoł... takie i wiele innych określeń jest skierowanych do mnie - może i jestem, ale zawsze biorę odpowiedzialność za swoje czyny - podpisuję się pod każdym moim czynem - napisał autor muralu w mediach społecznościowych.
bEJVhjCR

Wcześniej artysta Mgr Mors stworzył kilka innych murali m.in. Roberta Lewandowskiego, Macaulaya Culkina, Sylvestra Stallone'a, Tadeusza Rydzyka czy Józefa Piłsudskiego.

Zobacz także: Jeden polityk blokuje Polski Ład? "Okazało się, że jakby nie doczytał pewnych założeń"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVhjDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(610)
Edek
3 miesiące temu
Co z tym muralem nie tak? Ewidentnie widać że Jarek jechał na ręcznym i przytrafił mu się wypadek. To taki mural z życia wzięty.
rozbawiony
3 miesiące temu
Cytując tuby pseudo intelektu .Nie popieram ale rozumie.
🙄🙄🙄🙄
3 miesiące temu
jakim prawem uzyto slow z bibli u twarzy tego zlego pana
bEJVhjDn
Buc
3 miesiące temu
Tandetna, Goebbels'owska prowokacja. Wrzutka o skuteczności granata aby się Polacy żarli między sobą. Jak widać skuteczna...
Gość
3 miesiące temu
Może gdyby nie ta oburzającą inskrypcja to by nie został zniszczony.
BAŚKA
3 miesiące temu
Wygląda jakby ktoś loda przyłożył . Zapracował na to . Nic nie ma za friko .
mit
3 miesiące temu
Skutki pychy . Bogiem tego świata jest szatan ,2 List do Koryntian 4.4 .W Watykanie pierwszy po szatanie papież rządzi a w Polsce ?
Misiek
3 miesiące temu
Dewastacji czegokolwiek nie pochwalam, ale żeby takie głupoty wystawiać, jeszcze z takim cytatem. Co jak co, ale o miłowaniu bliźnich to pan od gorszego sortu, zdradzieckich mord i innych wie niewiele. To maluczki, obrażony na cały świat człowiek.
Poganin
3 miesiące temu
W zamian namalujcie mural Stalina to to samo on też wszystkich bliźnich miłował
wtlga
3 miesiące temu
A gdzie była policja i inne służby ochrony naszego dobra narodowego? To skandal!. Z drugiej strony dziwnym wydaje się fakt, że stało sie to świętokradztwo w kolebce PISizmu. Czy to znaczy, że ludzie zaczynają widzieć do czego prowadzi kaczyzm?
kolega probos...
3 miesiące temu
Hańba! Ten święty mural powinien być strzeżony lepiej niż tęcza na placu zbawiciela. Tęczy przez 3 lata pilnowała straż miejska 24 godziny. Tak było po jej spaleniu.
szczkoda_szcz...
3 miesiące temu
Dlaczego Ja napisane z dużej, a was z małej? Nie powinno być odwrotnie? Troszkę pokory, gdyż taka wyniosłość katolikowi wszak nie przystoi panie Jarosławie K.
Kałamarnica
3 miesiące temu
Nikt z was nie zrozumiał przesłania tego muralu. I widać zę jakiś oszołom to zniszczył,trochę inteligencji trzeba mieć by zrozumieć rysunek, ale opozycja to kumatych nie należy.
bEJVhjDf
Krzysztof68
3 miesiące temu
Tam powinien być napis kłóćcie się tak jak ja was skłóciłem.Brawo dla tego co ten paszkwil zniszczył
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić