o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Emerytura papieża. Rydzyk i Głódź na taką by nawet nie spojrzeli!

281
Podziel się

Rzadko zdarza się, że głowa Kościoła otrzymuje emeryturę. Były papież Benedykt XVI nie ukrywa, ile dostaje pieniędzy. W przeciwieństwie do polskich hierarchów Kościoła.

Emerytura papieża. Rydzyk i Głódź na taką by nawet nie spojrzeli!
Jaką emeryturę dostaje papież? (Getty Images)
bEEsusmZ

Rzadko kiedy zdarza się, że papież doczekuje się emerytury. Gdy jednak z funkcji ustąpił Benedykt XVI, mógł liczyć na świadczenia z tytułu przejścia na odpoczynek po wykonywanym zawodzie. Ile więc dostaje duchowny, była głowa Stolicy Apostolskiej?

Emerytury w Kościele. Tyle dostaje były papież

Media podają, że to kwota wynosząca ok 2,5 tys. euro. W przeliczeniu na złotówki to ponad 11 tys. Były papież mieszka w dawnym klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Nie wiadomo, na jakie udogodnienia może tam liczyć, jednak kwota ta jest niższa niż średnia emerytura pracownika państwowego we Włoszech.

bEEsusnb

O ile emerytury duchownych w Polsce owiane są tajemnicą, o tyle z nieoficjalnych doniesień możemy szacować, jakie świadczenia dostają księża. Okazuje się, że biskup w Polsce dostaje niewiele mniej pieniędzy niż były papież! Kwota ta sięga najprawdopodobniej 10 tys. zł.

Z kolei były metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, mimo ukarania przez Stolicę Apostolską, dostanie o wiele więcej niż Benedykt XVI będący niegdyś papieżem. Pomimo tuszowania nadużyć seksualnych w Kościele (za co został w końcu ukarany), jego emerytura będzie sięgała min. 18 tys. zł. Skąd taka zawrotna suma? Głódź był kiedyś kapelanem Wojska Polskiego.

bEEsusnh

Emerytura Tadeusza Rydzyka

Tajemnicą wciąż pozostaje emerytura o. Rydzyka. Choć osiągnął już wiek emerytalny, na odpoczynek się nie wybiera. W planach ma mnożenie milionowych majątków swojej fundacji czy radia. Pewne jest jedno: nawet gdyby został papieżem, nie dostałby takich pieniędzy, jakich zdążył dorobić się do tej pory w Polsce.

Zobacz także: Jeden polityk blokuje Polski Ład? "Okazało się, że jakby nie doczytał pewnych założeń"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEsusnC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(281)
Anna
2 miesiące temu
Kilka lat temu pracowałam przez krótki okres czasu na monitoringu klubów dla panów z całej Polski i pamiętam sytuację, gdy przyszedł do klubu jeden ze stałych bywalców, proboszcz jednej z parafii we Wrocławiu i powiedział kelnerce, że dzisiaj będzie skromniej, ponieważ przeszedł na emeryturę.
Idea
2 miesiące temu
Wszystko bzdury. Po co papieżowi emerytura, przecież ma wszystko na najwyższym poziomie za darmo?!Aż do śmierci
Jagnie
2 miesiące temu
Owieczki płacą to co ma gardzić !!!!!!!!!!!!!!!
bEEsusnD
buba123
2 miesiące temu
U nas każdy co otrzymuje 1000 zł emetytury ma darmowy wikt i opierunek
Nauczyciel
2 miesiące temu
Księża w Polsce mają najniższą emeryturę...nieco ponad 1000 zł.trochę więcej mają Ci co w szkole uczyli.gdzieś w granicach 1500 zł.znam księdza i tyle otrzymuje..nie kłamie i ludzi oszukujecie i nastawiacie wrogo do księży....to jest obrzydliwe..ale tacy są Polacy.. gdzie inne narody nami się brzydzą...to smutne.
PetrolPłock
2 miesiące temu
Gdyby Her Ratzinger zechciał zostać sołtysem, też by dostał niezłą emeryturę.
Rydzyk
2 miesiące temu
Jestem Midasem XXI wieku!!!
GiGi
2 miesiące temu
Tak tak w mediach napiszą że 2tyś euro , ale przecież gdyby mieszkał w totalnym syfie chodził nie umyty itp uważacie że stolica apostolska nie poratowałaby go? On nie ma żadnej emerytury tam nie ma czegoś takiego wszyscy co chcą to mają proste
, ona
2 miesiące temu
To malutko😆😆 nie będzie co przekazać dzieciom i wnukom😉😉
genialne
3 miesiące temu
Nie bogać się... Kochaj swoich nieprzyjaciół... Nadstawiaj drugi policzek... Rozdawaj swoje dobra... Jeśli spełnisz te, i sporo innych, zaleceń, to spotka cię nagroda... Po śmierci!
55SH
3 miesiące temu
Co tam kler pewnie po skończeniu edukacji w żydowskich szkołach dostaje się najbardziej dochodowe posady no i milionową kasę? Słyszałem że nawet jeden naczelny polityk pobierał edukację w Bazylei i dziś ma ponad 40 milionów oficjalnie?
GOSC
3 miesiące temu
Po co wielebnemu rydzolowi jakaś emerytura jak w grę wchodzą setki milionów!
PALEC BOŻY
3 miesiące temu
Cwany gość, uciekł przed odpowiedzialnością na emeryturę;)
bEEsusnv
Japis
3 miesiące temu
A z wermachtu ni bierze?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić