Do USA zbliża się huragan. Prezydent wprowadził stan wyjątkowy

7

Mieszkańcy stanu Floryda są przerażeni. Do ich domów zbliża się huragan Ian, który wcześniej przeszedł gwałtownie przez Karaiby. Meteorolodzy nie mają złudzeń – żywioł będzie nabierał sił. Głos na temat zagrożenia zabrał sam Joe Biden, apelując o ostrożność.

Do USA zbliża się huragan. Prezydent wprowadził stan wyjątkowy
Mieszkańcy Florydy są przerażeni. Do ich domów zbliża się niebezpieczny huragan (YouTube, CBS Evening News)

Jak informuje portal The Fresno Bee, huragan Ian uderzy we Florydę na przestrzeni najbliższych dni. Ron DeSantis, gubernator zagrożonego stanu, zdecydował się na ogłoszenie stanu wyjątkowego.

Huragan Ian zbliża się do Florydy. Prezydent USA ogłasza stan wyjątkowy

Gubernatorowi Florydy wtóruje prezydent USA – Joe Biden. Nie tylko również i on ogłosił stan wyjątkowy, lecz również upoważnił Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) do koordynowania akcji ratunkowej. Funkcjonariusze z FEMA mają udzielać pomocy w ochronie życia i mienia.

Meteorolodzy z National Hurricane Center ostrzegają, że zanim huragan Ian uderzy we Florydę, nabierze dodatkowej siły. Zaapelowali do mieszkańców stanu Floryda, aby z uwagą śledzili wszelkie nowe doniesienia odnośnie do zagrożenia, a zwłaszcza monitorowali zmiany sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Tak wygląda huragan wewnątrz. Niezwykłe nagranie siły żywiołu na Atlantyku

Joe Biden planował, że we wtorek 27 września uda się z wizytą właśnie na Florydę. Zagrożenie okazało się jednak na tyle wysokie, by prezydent USA zmodyfikował plany. Jeszcze w sobotę 24 września prędkość huraganu Ian wynosiła "zaledwie" 85 km/h. Już dzień później było to aż 630 km/h.

Na temat zagrożenia zabrał głos John Cangialosi. Starszy specjalista od huraganów podkreślał, że wciąż nie jest jasne, gdzie huragan Ian uderzy z największą siłą. Zalecił mieszkańcom stanu, aby zgromadzili zapasy i przygotowali się na przerwy w dostawie prądu.

W tym momencie jedyną ważną informacją dla osób mieszkających na Florydzie jest to, że muszą obserwować prognozy i przygotować się na potencjalne konsekwencje tej klęski żywiołowej – ostrzegał John Cangialosi (The Fresno Bee).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić