o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Dobre wieści dla PiS. Kaczyński się ucieszy

20
Podziel się

Ostatnie polityczne zawirowania mocno odbiły się na partii rządzącej. Pierwszy raz od lat w sondażach spadła tak nisko. Najnowszy sondaż IBRiS dla WP pokazuje jednak, że obóz rządzący powoli odzyskuje wyborców.

Dobre wieści dla PiS. Kaczyński się ucieszy
Jarosław Kaczyński, prezes partii PiS. (Getty Images)
bEhBGusB

Sondaże z ostatnich dwóch miesięcy nie były najlepsze dla Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Prawo i Sprawiedliwość dawno nie zaliczyło takiego regresu. Najnowszy sondaż IBRiS dla WP może okazać się jednak pokrzepiający dla prezesa.

bEhBGusD

W sondażu PiS uzyskało 34 proc. poparcia. To o 1,33 proc. więcej niż w poprzednich sondażach. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą popiera 23,4 proc. badanych.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni (14,4 proc. poparcia). Minimalny spadek dotknął z kolei Lewicę (z 10,1 proc. do 9,7 proc.).

Gdyby wybory miały się odbyć teraz, poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja, która w sondażu uzyskała zaledwie 4 proc. poparcia. Badanie, które przeprowadzono na próbie 1100 respondentów, pokazuje również, że do urn poszłoby 49,2 proc. wyborców.

bEhBGusJ
Zobacz także: Jarosław Kaczyński zostaje w rządzie. Adam Bielan komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhBGute
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Katolik
3 miesiące temu
Czy Ci sądowani wiedzą, że dzięki działaniu PiS mamy w Polsce inflację, która doprowadziła już do wielu podwyżek cen z sklepach, energii, wywozu śmieci itp? A czy wiedzą, że ceny gazu mają wzrosnąć o 100%?
neutralny
6 miesięcy temu
BRAWO PIS
Twój nick
6 miesięcy temu
Zlecający sondaże nigdy zapłaci sondażowni za zły wynik, dlatego sondaże rosną po myśli zlecającego. Partii rządzącej rosną także ilości śmieci z całego świata sprowadzane do Polski, rośnie także rekordowe już zadłużenie naszego kraju. gratuluję rządzącym dobrego samopoczucia.
bEhBGutf
kolo
6 miesięcy temu
chyba w toruniu
rozpacz
6 miesięcy temu
no i lament i kwik bo mamona ze żłobu dalej POza zasięgiem
Basia
6 miesięcy temu
Nie ma lepszego polityka od Pana Kaczyńskiego. Brawo Panie Prezesie
ak001
6 miesięcy temu
PiSowi wzrasta? Chyba pryszcz na ... Ciekawe jak się to ma do strajków już w tej chwili wszystkich grup zawodowych. Kto ich jeszcze popiera? Księża i już tylko niektórzy emeryci wsłuchani w TVP1 i TVP2.
starszygość
6 miesięcy temu
przyszłość Polski w rękach młodych ludzi !to ich kraj ich dzieci !myśmy w 1980 roku zrobili swoje...
jan
6 miesięcy temu
Prezesowi coś urosło? tak jak kurskiemu słupki oglądalności.
haha
6 miesięcy temu
Sfałszowano sondaż, pis jest mistrzem w fałszerstwach, ma w tym już wprawę
opinia
6 miesięcy temu
No cóż. Jak się głosuje na forach Europy przeciwko własnemu demokratycznie wybranemu rządowi to takie efekty. Z drugiej strony Konfederacja strzela sobie w nogi stając w sprawie tego bzdurnego wyroku TK razem z PIS-em to leci w dół na szyję bo młodzi się ocknęli i zobaczyli obraz Konfederacji na żywo. A takie mieliby poważne notowanie gdyby nie te akcje Brauna, czy Korwina. No to PIS-owi rośnie.
Borys
6 miesięcy temu
Mnie PiS nie odzyska nigdy !
wlod
6 miesięcy temu
Sondaże powinny być zawsze przeprowadzane jednocześnie we wszystkich województwach na tysiącu badanych w każdym województwie i dopiero taki wynik był by bardziej wiarygodny.
bEhBGusX
babcia
6 miesięcy temu
Gdzie te sondaże są robione bo jakoś mnie zawsze omijają
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić