aktualizacja 

Dobre wieści dla PiS. Kaczyński się ucieszy

35

Ostatnie polityczne zawirowania mocno odbiły się na partii rządzącej. Pierwszy raz od lat w sondażach spadła tak nisko. Najnowszy sondaż IBRiS dla WP pokazuje jednak, że obóz rządzący powoli odzyskuje wyborców.

Dobre wieści dla PiS. Kaczyński się ucieszy
Jarosław Kaczyński, prezes partii PiS. (Getty Images)

Sondaże z ostatnich dwóch miesięcy nie były najlepsze dla Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Prawo i Sprawiedliwość dawno nie zaliczyło takiego regresu. Najnowszy sondaż IBRiS dla WP może okazać się jednak pokrzepiający dla prezesa.

W sondażu PiS uzyskało 34 proc. poparcia. To o 1,33 proc. więcej niż w poprzednich sondażach. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą popiera 23,4 proc. badanych.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni (14,4 proc. poparcia). Minimalny spadek dotknął z kolei Lewicę (z 10,1 proc. do 9,7 proc.).

Gdyby wybory miały się odbyć teraz, poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja, która w sondażu uzyskała zaledwie 4 proc. poparcia. Badanie, które przeprowadzono na próbie 1100 respondentów, pokazuje również, że do urn poszłoby 49,2 proc. wyborców.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński zostaje w rządzie. Adam Bielan komentuje
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić