aktualizacja 

Uwaga na ten objaw. Pojawia się, gdy zbliża się zawał

97

To może być zapowiedzią poważnych problemów zdrowotnych! Wiele osób na świecie boryka się z problemem nieświeżego oddechu. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że objawu tego nie wolno lekceważyć. Może on bowiem zwiastować m.in. zawał.

Uwaga na ten objaw. Pojawia się, gdy zbliża się zawał
Co o naszym stanie zdrowia mówi nieświeży oddech?

Zawał serca przychodzi dość niespodziewanie. Warto jednak podkreślić, że można zaobserwować pewne znaki ostrzegawcze.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z nich może być nieświeży oddech. Jak to możliwe? Naukowcy wszystko tłumaczą.

Generalnie brzydki zapach wydobywający się z ust może być spowodowany wieloma czynnikami. To m.in. próchnica czy też zapalenie dziąseł.

Gdy ząb nie jest leczony, zakażenie postępuje i rozprzestrzenia się na okoliczne tkanki. "Konsekwencjami są przewlekłe zmiany zapalne. Następnie mikroby z miejsca infekcji poprzez krwiobieg docierają do wszystkich organów, w tym serca" - donosi portal.abczdrowie.pl.

Może kończyć się tragicznie...

Dochodzi do tego, że układ odpornościowy atakuje bakterie, które osadzają się na ścianach żył. Następstwem tego jest tzw. blaszka miażdżycowa. Może dojść do takiej sytuacji, że zablokuje ona ujście naczynia krwionośnego, a to może doprowadzić nawet do zawału serca.

Eksperci wskazują na to, że osoby korzystające z opieki dentysty są bezpieczniejsze. Donoszą, że dzięki temu zmniejszają ryzyko śmiertelnych zawałów.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić