Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Dobre wieści ze Śląska. 94-latka pokonała koronawirusa

24

94-letnia pacjentka wyzdrowiała, a ponowne testy na koronawirusa dały wynik ujemny. Seniorka została wypisana ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, który od 1 maja jest szpitalem zakaźnym. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ze szpitala wypisano 94-latkę.
Ze szpitala wypisano 94-latkę. (Getty Images)

Dobre wieści przekazał szpital w Gliwicach. Na swojej stronie na Facebooku pracownicy pochwalili się, że 94-letnia pacjentka, która miała koronawirusa, wyzdrowiała.

Ponowne testy dały wynik negatywny. A to oznacza, że wkrótce może zostać wypisana do domu. Seniorka jest najstarszą pacjentką w tamtym szpitalu, jest także jedną z najstarszych osób w Polsce, które pokonały Covid-19.

To najstarsza pacjentka, która wygrała w naszej placówce batalię z niebezpiecznym patogenem i zapewne jedna z najstarszych w Polsce. Radość w tym przypadku jest podwójna - podkreślają przedstawiciele personelu medycznego.

Zobacz także: Szpitale podczas epidemii koronawirusa

Oprócz 94-latki wirusa pokonało także dwóch pacjentów w wieku 75 i 78 lat. Niedawno wyzdrowiała także 103-letnia Polka mieszkająca na stałe Stanach Zjednoczonych. Jennie Stejna zmagała się z COVID-19 przez trzy tygodnie.

103-latka była w bardzo ciężkim stanie. Powoli jednak wracała do zdrowia. Kiedy okazało się, że nie ma już koronawirusa, miała nietypowe życzenie. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiła, było wypicie ulubionego zimnego piwa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić