Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Gdańsk. Fałszywi policjanci oszukali seniorkę. Zostawiła pod krzakiem 25 tys. zł

235
Podziel się

72-latka z Gdańska padła ofiarą oszustwa metodą na policjanta. Zgodnie z poleceniami fałszywego funkcjonariusza kobieta wypłaciła z banku 25 tys. zł i zostawiła je przy krzaku. Na szczęście pieniądze odnalazł emerytowany policjant.

Seniorka z Gdańska została oszukana metodą na policjanta
Seniorka z Gdańska została oszukana metodą na policjanta (Pixabay)
bEUWTFkl

Do 72-latki z Gdańska zadzwonił fałszywy policjant. Oszust powiedział, że były pracownik banku, w którym kobieta ma oszczędności, chce włamać się na jej konto i ją okraść.

Seniorka uwierzyła osobie podającej się za policjanta i pojechała do banku, gdzie wypłaciła 25 tys. zł. Zgodnie z poleceniami zostawiła pieniądze przy krzaku i wróciła do domu.

bEUWTFkn

Na szczęście kopertę znalazł emerytowany policjant, który był z psem na spacerze. Gdy zobaczył, że w środku znajduje się duża suma pieniędzy, pojechał na najbliższy komisariat i oddał kopertę policjantom.

Gdańsk. Seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Odzyskała pieniądze

Zrozpaczona 72-latka po powrocie do domu zorientowała się, że została oszukana. Zadzwoniła na policję, a mundurowi mieli dla niej dobrą wiadomość. Dzięki emerytowanemu policjantowi kobieta odzyskała oszczędności.

Oszuści są bezwzględni i wykorzystają każdy sposób, aby zdobyć pieniądze kosztem starszych, często schorowanych osób, które w ten sposób tracą często oszczędności swojego życia. Pamiętajmy, że ani policjanci, ani urzędnicy nie żądają od nas wpłaty pieniędzy, tym bardziej przez telefon - podkreśla Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

bEUWTFkt

Zobacz także: Oszustwo na koronawirusa. Policja ostrzega

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUWTFkO
KOMENTARZE
(235)
Aniela
rok temu
Ale świetne ! Pan Bóg swoich strzeże ! I dużo buziek dla emerytowanego policjanta !!!! Dlaczego nie podaliście nazwiska bohatera ? Muszę przyznać, ze trzy razy w życiu zgubione nieświadomie torebki ze wszystkim ważnym wróciły do mnie i znalazcy pokonali wiele trudu by mi to dostarczyć !!! W Łodzi, w trasie Różyny-Gdańsk i w Oliwie. W Łodzi dawno w 68r. chłopak biegł z moją torbą ciężką-szkolna 3 przystanki za tramwajem. - Tacy są prawdziwi Polacy !!!! Jak pisał pewien Lord w 17 wieku podróżując przez Polskę karetą " W Polsce jest bezpiecznie, nie ma tutaj złodziei jak w innych krajach Zach.Europy, a jeszcze ludzie przynoszą coś z troski do jedzenia i cieszą się." ( patrz: Historia Administracji - Feliks Koneczny).
Wnada
2 lata temu
Dziwić się staruszce że została oszukana... A młodzi Polacy o niby trzeźwym umyślę dali się nabrać na wymyśloną epidemie koronawirusa i wpłacają dobrowolnie pieniądze na "Się Pomaga". Gdzie tu rozsądek??
Antoni
2 lata temu
A w sklepie ALDI są oszuści, którzy nawet się nie kryją ze swoim oszustwem bo przy kasach namawiają, żeby kupować za 1,99 zł naklejkę na walkę z wymyśloną epidemią koronawirusa. Kto się tym oszustwem zajmie?
bEUWTFkP
nitw
2 lata temu
kto z seniorów ma tyle pieniędzy oszczędności, chyba że była policjantem, wojskowym.......decydentem....?
uczciwy
2 lata temu
poprostu ona zyla w czasach jak ludzie byli bardziej uczciwi i pomocni i stad problem latwowiernosci. Obecnie zlodziej siedzi na zlodzieju i zlodziejem pogania i nie latwo jest niektorym starszym ludziom do tego sie przyzwyczaic i zaakceptowac.
100 latek
2 lata temu
Mam w bank sporo oszczędności. Pod ktory krzaczek mam je zaniesc?
psychiatra
2 lata temu
powiedzieć DEBILKA to nic nie powiedzieć
kris38
2 lata temu
masz szczęście, ze policja nie zatrzymała cię jak podejmowałeś koperte, bo juz byś siedział i to długo, zanim byś sie wytłumaczył
WiejskiGłupek
2 lata temu
I taka pójdzie na wybory i będzie decydować o Tobie, o Polsce... Tak, demokracja, to najlepszy ustrój.
Goldengecko
2 lata temu
Tytuł Olbrzymie pieniądze leżały na Ulicy kto wymyśla te idiotyczne tytuły przecież za te kwotę nawet 1 Bitcoina nie kupisz Olbrzymie to by były jakby za nie można kupić 2Ha działkę w Centrum warszawy albo chociaż Kamienicę w Centrum Krakowa a tu kwota gdzie zastępczyni Prezesa NBP zarabiała więcej
Jolka
2 lata temu
To był emerytowany milicjant tylko w tej służbie byli dobrzy ludzie
polak
2 lata temu
emerytowany....czyli chlop z 45 lat hehe
Anna
2 lata temu
Mam 74 lata i nie jestem taka naiwna
bEUWTFkH
Marynika
2 lata temu
72 lata to nie staruszka, po prostu należy do osób,. które wyłączyły.myslenie i dlatego to super elektorat dla.PiS super materiał dla.oszustow.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić