o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Dobrze płatna praca. Na tym stanowisku możesz zarabiać nawet 25 tys. zł miesięcznie

1
Podziel się

Polacy często głowią się, w jakim zawodzie zarobią duże pieniądze. Okazuje się, że górę złota można wypracować w branży stomatologicznej. Co ważne, niekoniecznie trzeba być dentystą czy ortodontą.

Dobrze płatna praca. Na tym stanowisku możesz zarabiać nawet 25 tys. zł miesięcznie
Jak zarobić duże pieniądze? (Pixabay)
bEIUnfvp

Nie od dziś wiadomo, że stomatolodzy mają wyśmienite zarobki. Sugerują to chociażby ich cenniki. Niejednokrotnie wizyty u dentysty kończą się gigantycznymi rachunkami.

Na dobre zarobki może też liczyć asystentka stomatologiczna - szczególnie za granicą. W Norwegii zarabia nawet 13 tys zł miesięcznie, a w Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii - około 10 tys zł. W Polsce te zarobki są mniejsze - w granicach 1,8 tys. do 2,5 tys. zł na rękę.

Co należy do obowiązków asystentki stomatologicznej? Jest po prostu prawą ręką dentysty. Odpowiada za kontakt z pacjentami, dba o czystość gabinetu, prowadzi dokumentację czy kalendarz wizyt.

bEIUnfvr
Zobacz także: Incydent w Izraelu. Kierowcy nie było w pojeździe

Zostań higienistką i zbijaj kokosy

Jeszcze większe wynagrodzenie odbierają higienistki stomatologiczne. Wykonują one zabiegi profilaktyczno-lecznicze, a ponadto mogą dbać o zęby mleczne i wykańczać wypełnienia zębowe.

Portal biznes.interia.pl donosi, że higienistka w Krakowie lub innym większym mieście w Polsce zarabia od 2,5 do 4 tys. zł. W Niemczech może liczyć na honorarium sięgające nawet 25 tys. zł! Niewiele mniej higienistki zarabiają w Holandii (23 tys.), Norwegii (22 tys.) czy w Szwecji i Włoszech (20 tys.).

bEIUnfvx

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIUnfvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Szczery
rok temu
Po co podajecie kwotę w złotówkach podczas gdy praca jest za granicą.krzykliwy tytół do rzałosnego artykułu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić