Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Otworzyli drzwi. Makabryczne odkrycie w Holandii. Strach pomyśleć, co się tam działo

135

Holenderska policja odkryła sześć kontenerów transportowych, które przestępcy przerobili w nietypowy sposób. Urządzili je tak, aby mogły służyć do ukrywania i torturowania ofiar.

Otworzyli drzwi. Makabryczne odkrycie w Holandii. Strach pomyśleć, co się tam działo
(Policja)

Jak podaje BBC, kontenery znajdowały się w miejscowości Wouwse Plantage przy granicy z Belgią. Pomieszczenia były dźwiękoszczelne. Na środku znajdowały się przerobione krzesła dentystyczne, do których przymocowano kajdanki i pasy unieruchamiające ofiary.

Przestępcy przerabiali kontenery na sale tortur

Do zatrzymania sześciu sprawców doszło po tym, gdy francuscy funkcjonariusze policji złamali zaszyfrowane telefony przestępców. W trakcie śledztwa okazało się, że mieli swoją bazę w Rotterdamie.

Jednym z podejrzanych jest 40-latek pochodzący z Hagi. Śledczy nabrali wątpliwości odnośnie kontenerów, gdy zauważyli, że w ich pobliżu regularnie kręcą się podejrzani mężczyźni. Prawie codziennie wykonywali przy pojemnikach jakieś prace, a gdy były prawie gotowe, funkcjonariusze przystąpili do interwencji.

Zobacz także: Zobacz też: Kupili nawet maski. Policja pokazała, co znalazła u niedoszłych porywaczy

Poza "krzesłami tortur" w jednym z pojemników odkryto odzież policyjną. Inne zawierały sekator, skalpel oraz kominiarki.

Policjanci zaczęli obserwować mężczyzn z powodu podejrzeń, że planują porwanie i wzięcia zakładników. Bardzo starannie przygotowywali się do przeprowadzenia akcji, wyznaczyli również zespoły, które obserwowały potencjalne ofiary. Dwóm z sześciu aresztowanych postawiono również zarzut nielegalnego posiadania broni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić