BOB| 

Dodatkowy wf zamiast religii w szkole? "Miejsce religii jest w kościele"

100

Lewica uważa, że miejsce religii jest w kościołach, więc należałoby ją wyrzucić ze szkoły. Zamiast niej dzieci i młodzież mieliby mieć dodatkową lekcję wf-u.

Dodatkowy wf zamiast religii w szkole? "Miejsce religii jest w kościele"
Wf wyprze religię ze szkoły? (AKPA, Gałązka)

Lewica wykorzystała Dzień Dziecka na zorganizowanie konferencji prasowej dotyczącej zmian w szkołach. Proponowany pakiet ustaw doprowadziłby do rewolucji w polskim systemie edukacji. Na celowniku znalazła się m.in. religia.

Wf zastąpi religię?

Politycy są zdania, że ten przedmiot jest niepotrzebny w szkole. Więcej pożytku przyniosłoby zastąpienie go dodatkową lekcją wf-u.

Miejsce religii jest w kościele, a nie w szkole, a miejsce lekcji wf-u jest właśnie dokładnie w szkole - mówi wiceszefowa Lewicy Beata Maciejewska.

Z kolei Małgorzata Prokop-Paczowska mówiła, że w szkołach powinno być więcej zajęć, które będą wymagać rozwiązywania problemów, czy pracy w zespole. Następny pomysł to wprowadzenie dwutygodniowej integracji na początku każdego roku szkolnego.

Lewica jest także za tym, aby w każdej szkole pracował psycholog. Kolejnym postulatem jest zapewnienie każdemu dziecku zdrowego, ciepłego i całkowicie darmowego posiłku.

Zobacz także: Broniarz o apelu Przemysława Czarnka: "Nikt nie czeka na rekomendacje ministra"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić