Nowe rozporządzenie od 31 maja. Powrót do szkół uczniów klas IV-VIII

12

W poniedziałek uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Przez ostatnie dwa tygodnie uczyli się w trybie hybrydowym.

Nowe rozporządzenie od 31 maja. Powrót do szkół uczniów klas IV-VIII
Szkoła (Pixabay)

Najmłodsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej już 4 maja. Starsi musieli poczekać trochę dłużej. W końcu jednak i oni zasiedli w szkolnych ławkach - od dwóch tygodni kształcili się w trybie hybrydowym.

W poniedziałek wygasają dotychczasowe przepisy rozporządzenia ministra edukacji i nauki, które mówiły o ograniczeniu nauki stacjonarnej dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

To oznacza, że wszystkie szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonować w trybie stacjonarnym. Uczniowie będą kształcić się w tradycyjny sposób, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Powrót do szkół - najważniejsze wytyczne

W szkołach należy dbać o zachowywanie dystansu społecznego, dezynfekcję, higienę, noszenie maseczek w przestrzeni wspólnej i wietrzenie pomieszczeń.

W uzasadnionych przypadkach może dochodzić do zawieszenia zajęć. Jeżeli dojdzie do pogorszenia sytuacji epidemicznej w jakimś miejscu, to dyrektor placówki może podjąć taką decyzję, ale tylko po uzyskaniu pozytywnej opinii powiatowego sanepidu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić