"Don Euro" skazany na siedem lat więzienia. Przydomek nie wziął się znikąd

173

Luca Morini, nazywany przez media i parafian "Don Euro", został skazany na siedem lat więzienia. Ksiądz z toskańskiej wioski miał wydawać kościelne fundusze na przyjęcia i prostytutki. Został zdemaskowany przez włoski program telewizyjny.

"Don Euro" skazany na siedem lat więzienia. Przydomek nie wziął się znikąd
Ksiądz nazywany jest w mediach "Don Euro". (YouTube, rtv38)

Luca Morini był proboszczem w toskańskiej wiosce Pontasserchio. Parafianie nazywali go żartobliwie "Don Euro" ponieważ bardzo pilnował wydatków i często prosił o darowizny na kościół. Jak się okazało, wszystkie fundusze były mu potrzebne na drogie imprezy i panie do towarzystwa.

Ksiądz wydawał parafialne pieniądze na imprezy

Sąd w Massa Carrara, skazał go na siedem i pół roku więzienia za liczne wymuszenia i fałszowanie swojej tożsamości. Ksiądz m.in. podszywał się pod sędziego, żeby zatrudnić prostytutki płci męskiej. "Don Euro" został za to oczyszczony z zarzutów handlu narkotykami i prania pieniędzy.

Morini przekonał swoich, w większości starszych, parafian, by hojnie przekazywali darowizny na kościół. Miał to robić nawet w trakcie spowiedzi. Pieniądze wydawał na imprezy, luksusowe wakacje z prostytutkami i wizyty w klubach swingersów. Śledztwo w sprawie jego wybryków rozpoczęło się dopiero w 2015 roku, po tym, jak jeden z mężczyzn świadczący usługi księdzu wyznał prawdę na policji.

"Don Euro" został publicznie zdemaskowany przez program telewizyjny Le Iene. Po emisji czterech mężczyzn, w tym główny informator, wniosło sprawę przeciwko Moriniemu i sąd przyznał im odszkodowanie.

Nie jest to odosobniony przypadek. Morini został skazany zaledwie dwa miesiące po tym, jak sąd w toskańskim mieście Prato proboszcz parafii usłyszał wyrok trzech lat pozbawienia wolność. Duchowny również kradł pieniądze parafii, za które kupował narkotyki na erotyczne imprezy.

Zobacz także: "Trend jest jasny". Jest reakcja z PO na najnowszy sondaż
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić