Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Skandal w Łosicach. Policja aresztowała młodego księdza

557
Podziel się:

Ksiądz Sebastian M. trafił do aresztu na trzy miesiące. Prokuratura z Siedlec zarzuca kapłanowi wykorzystywanie seksualne młodej kobiety. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Skandal w Łosicach. Policja aresztowała młodego księdza
Ksiądz podejrzany o kilkukrotne zgwałcenie młodej kobiety. Trafił za kraty (Facebook)

Ksiądz Sebastian M. został zatrzymany 20 stycznia. Według stacji RDC do gwałtów miało dojść w Siedlcach między październikiem 2018 a lutym 2019 roku. W tym czasie, tak jak obecnie, Sebastian M. nie pełnił bezpośredniej posługi duszpasterskiej, ponieważ studiował.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postawiła byłemu wikariuszowi z Drelowa w powiecie bialskim, a obecnie rezydentowi parafii w Łosicach, zarzuty wykorzystania seksualnego młodej kobiety.

Dowody zebrane w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach dostarczyły podstaw do przedstawienia księdzu Sebastianowi M. zarzutu kilkukrotnego doprowadzenia młodej kobiety do obcowania płciowego i do poddania się innym czynnościom seksualnym - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Krystyna Gołąbek.

Sąd Rejonowy w Siedlcach podzielił wniosek prokuratury i skierował ks. Sebastiana M. na 3 miesiące do aresztu. Duchowny nie przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Lakoniczny rzecznik

Ks. Jacek Świątek, rzecznik prasowy kurii siedleckiej, tłumaczy, że ksiądz pozostawał poza strukturami bezpośredniej pracy duszpasterskiej.

Diecezja ze zrozumieniem przyjęła decyzję organów ścigania i deklaruje pełną współpracę w dochodzeniu. Po zakończeniu czynności procesowych podjęte zostaną wobec zatrzymanego księdza ewentualne działania w ramach procedur kanonicznych - mówi rzecznik.
Zobacz także: Jarosław Kaczyński wściekły? Będzie posiedzenie klubu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(557)
o.Misjonarz
miesiąc temu
Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.
Parafianin
6 miesięcy temu
A kościelnego ze św. Zygmunta też zawinęli co jest waniejszy od ksiedza?
751322
6 miesięcy temu
Czy to ksiądz czy prezydent jeżeli to zrobił to wiadomo więzień... I nie ma litosci
Zamknąćpedofi...
6 miesięcy temu
Mieszkaniec
Dziwna sprawa
6 miesięcy temu
Co innego same zbliżenia a co innego gwałty. Same zbliżenia to nie przestępstwo, tylko naruszenie celibatu. Chyba, że była nieletnia. To trzeba było poważniejszą sobie znaleźć jak tak już nie mógł wytrzymać…
No nie
6 miesięcy temu
Gwałt to jest wtedy, jeżeli druga osoba nie zgadza się na zbliżenie. A czy ona jakaś bezwolna, upośledzona albo niepełnosprawna? No bo jeśli w pełni sprawna, to do jakiego gwałtu dochodzi kilka razy w przeciągu kilku miesięcy? Komuś tu się coś pomyliło chyba. Nie znam, ale szkoda mi tego księdza, bo coś mi się wydaje, że on jest ofiarą tej sytuacji.
Analityk
6 miesięcy temu
Podstawą wszystkich dewiacji wśród kleru jest celibat, który ingeruje w naturę człowieka.
Wnerwiony.
6 miesięcy temu
Któż z NAS jest bez pokus!Don Tadeo usprawiedliwia swoją sektę i siebie.
księżniczka
6 miesięcy temu
Znieść celibat i zmienić stroje. Kto to widział, żeby facet w kiecce paradował i żeby zamoczyć nie mógł. To przecież fizjologia.
Gość
6 miesięcy temu
Kościół zakłamana instytucja powinna dawno zniknąć. Klechy kryją się w tej instytucji i udają świętych. Brrr aż mnie otrząsa.
Mini-strant
6 miesięcy temu
Tych co wolą ministrantów to już nawet nie łapią, bo w parafiach zostałyby pustki.
GABRIEL
6 miesięcy temu
Pochwała dla Policji !
pawel-
6 miesięcy temu
- Wysoki sądzie to nie jest wina tego nieroba w sutannie po 1. Nie pracuje i takie głupie myśli mu do głowy przychodzą - 2 list do Tesaloniczan 3 : 7-12 . po 2.Powinien mieć zonę i dzieci , ale łysy z Watykanu mu nie pozwala - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Chanys Karlic...
6 miesięcy temu
No i Zerro golnie mu na kryke ha ha ha
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić