Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wybory 2020 w USA. Jest najnowszy sondaż. Co z poparciem dla Donalda Trumpa?

460

W USA trwa pandemia koronawirusa, co nie pozostaje bez wpływu na zaufanie do obecnego rządu. Zostało to uwidocznione w wynikach ostatniego sondażu prezydenckiego. Okazało się, że na prowadzenie przed Donaldem Trumpem wysunął się inny kandydat na stanowisko głowy państwa.

Wybory 2020 w USA. Jest najnowszy sondaż. Co z poparciem dla Donalda Trumpa?
Donald Trump stracił punkty w ostatnim sondażu prezydenckim (Getty Images)

Nowy sondaż został przygotowany przez ekspertów z Uniwersytetu Quinnipiac w Hamden w stanie Connecticut. Przeprowadzono go w dniach 9-13 lipca.

Wybory w USA. Sondaż prezydencki niekorzystny dla Donalda Trumpa

Z sondażu wynika, że amerykańskie społeczeństwo zaczęło tracić zaufanie do Donalda Trumpa. Na pytanie dotyczące "szczerości" kandydatów zyskał on 36 punktów procentowych, a jego główny rywal Joe Biden – 46.

W ankiecie padły także pytania o radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Skuteczność Donalda Trumpa została potwierdzona przez 38 proc. ankietowanych, a jego rywala – 57 procent. W przypadku rozwiązywania problemów dotyczących nierówności rasowej Joe Biden prowadzi z wynikiem 62 do 30.

Jak podaje Fox News, amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się w listopadzie 2020 roku. Z tego powodu wyników ankiety nie należy traktować jako ostatecznych. Jednak Joe Biden ma wobec Donalda Trumpa przewagę (50 do 45 ) w kwestiach dotyczących gospodarki, która była do tej pory głównym atutem obecnego prezydenta. Uśredniając, od ostatniego badania Trump stracił 15 punktów.

Zobacz także: Zobacz też: Szczere wyznanie Trumpa. "To najbardziej nieprzyjemna rzecz, jaką robię"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić