Donald Trump ma kłopoty. Zapłaci olbrzymią karę?

164

Byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych nie jest dane cieszyć się spokojem na politycznej emeryturze. Nad Donaldem Trumpem wisi groźba otrzymania wysokiej grzywny. Wszystko przez naruszanie przez jeden z jego hoteli przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Donald Trump ma kłopoty. Zapłaci olbrzymią karę?
Donald Trump zapłaci karę? (Getty Images)

Jak podaje Business Insider USA, przepisy zostały naruszone przez Trump International Hotel and Tower w Chicago w stanie Illinois. Zgodnie z treścią pozwu, doszło do złamania zasad dotyczących ochrony środowiska poprzez niewłaściwe wykorzystywanie wody z rzeki.

Donald Trump zapłaci grzywnę? Jego hotel naruszył przepisy

Prokuratura stanu Illinois dowodzi, że pracownicy Trump International Hotel wykorzystują wodę z rzeki Chicago do ochładzania budynku. Po wszystkim jest ona zwracana do zbiornika, jednak wtedy ma już znacznie wyższą temperaturę.

Jeszcze do 2017 roku Trump International Hotel dysponował zezwoleniem na takie wykorzystywanie wody. Jednak z czasem ono wygasło, a Donald Trump nigdy nie zdecydował się na jego odnowienie. To jednak miało nie przeszkadzać w dalszym ochładzaniu budynku w taki sposób.

Zgodnie z ustaleniami Washington Post, prokuratura domaga się nałożenia maksymalnej grzywny. Wynosi ona 50 tysięcy dolarów (ponad 186 tysięcy złotych) plus 10 tysięcy dolarów (ponad 37 tysięcy złotych) za każdy kolejny dzień, w którym w Trump International Hotel będzie miało miejsce ochładzanie budynku wodą z rzeki.

Zobacz także: Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Trumpie: politycznie będzie mu trudno
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić