Wróć na
Kamil Karnowski
|

Chciał zapłacić grzywnę wiaderkiem jednogroszówek. Kasjerki: Nie przyjmiemy

202
Podziel się

Nietypowa akcja rozegrała się w sądzie w Świdniku. Ukarany grzywną mężczyzna postanowił, że zapłaci karę, osobiście przynosząc pieniądze do kasy. By jednak spłata była bardziej widowiskowa, kwota 200 zł została przyniesiona w nominałach 1, 2 i 5 groszy.

Chciał zapłacić grzywnę wiaderkiem jednogroszówek. Kasjerki: Nie przyjmiemy
Nietypowa sytuacja w Świdniku. Mężczyzna chciał zapłacić grzywnę wiaderkiem monet (East News, Facebook)
bCFVLyzV

Przyszedł do sądu z wiaderkiem monet. Sądowe kasjerki nie chciały jednak przyjąć takiej formy zapłaty, twierdząc, że te pieniądze muszą być zdezynfekowane i posegregowane, by mogły zostać wpłacone do kasy.

W sądzie w Świdniku musiała się pojawić policja. Funkcjonariuszy zawiadomił "złośliwy" obywatel, który tłumaczył, że jeśli w poniedziałek nie zapłaci grzywny, będzie musiał odbyć karę pozbawienia wolności.

bCFVLyzX
Ze zgłoszenia wynikało, że pomiędzy zgłaszającym a kasjerkami doszło do nieporozumienia. Po dotarciu na miejsce patrolu okazało się, że pracownice sądowej kasy pouczyły mężczyznę, że te pieniądze muszą być zdezynfekowane i posegregowane, by mogły je przyjąć. W obecności policji ten mężczyzna opuścił budynek sądu – relacjonuje asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, w rozmowie ze spottedlublin.pl

Skarb pod podłogą. Niezwykłe znalezisko w kościele w Barczewie

bCFVLyAy
KOMENTARZE
(202)
płatnik
2 dni temu
To po co są kasy i pracujące tam kasjerki ? Jaki przepis mówi o obowiązku dezynfekcji pieniędzy ?
sledczy
2 dni temu
draństwo urzednicze NIC WIECEJ. nie ma nigdzie tak absurdalnego przepisu o.... dezynfekcji pieniędzy.
NajsztubSąd
2 dni temu
Pieniądze to pieniądze. Co to ma być, że wzywają policję, bo ktoś chciał zapłacić. Jak widać kasjerki czują się częścią nadzwyczajnej kasty.
bCFVLyAz
Tomasz11
2 dni temu
Fakt złośliwy ale Panie nie mogły odmówić przyjęcia pieniędzy.Teraz powinny mieć przeprowadzone postępowanie za rażące naruszenie przepisów pracy i tym w przypadku niedopełnienia obowiązków ponieważ temu człowiekowi grozi odsiadka za grzywnę której nie mógł wpłacić. Ciekawe co zrobi Prezes Sądu.
Wrrrrrrr
2 dni temu
To kasjerki powinny te pieniądze zdezynfekować. Nie mogą odmówić przyjęcia.
Najnowsze komentarze (202)
Maszyny
4 godz. temu
Są specjalne maszyny do liczenia takiego bilonu .I po kłopocie.
Mariuskrk
19 godz. temu
Gdzie to jest napisane że mają być posegregowane? I po co one tam są?
Bicz Boży
21 godz. temu
Może chciały wpłatę w €?
Bicz Boży
21 godz. temu
Nie miały prawa odmówić przyjęcia tych pieniędzy. Mogły założyć rękawiczki. Nikt nie ma obowiązku dezynfekowania pieniędzy. Nawet kasjerkom w sądzie w du.ach się poprzewracało!
Wpłacający
22 godz. temu
Wpłata została przyjęta po dokonaniu dezynfekcji. Do Sądu został złożony wniosek o zwrot kosztu zakupu środka dezynfekcyjnego. Czekam na jego rozpatrzenie. Czego dotyczyła grzywna ??? Kary za domniemanie używania telefonu komórkowego w czasie jazdy który jakoby zauważyli z odległości 20m funkcjonariusze Policji .
babcia
24 godz. temu
pieniądz jest pieniądz
Gość
24 godz. temu
Ale bzdura to co papierowe pieniądze wyprać. Moim zdaniem kara tego Pana powinna zostać umorzona w trybie natychmiastowym z powodu braku możliwości przyjęcia pieniędzy przez kasjerki. Ponadto co to znaczy zdezynfekowane i posegregowane, Petent posegregował je i włożył odliczoną kwotę do wiadra, jaki przepis warunkuje dezynfekcję pieniędzy tzn kiedy wedle przepisu pieniądze są zdezynfekowane i jakim środkiem należy to robić aby było to zrobione poprawnie.
normalny
wczoraj
Takie monety powinny być skasowane,tylko problemy są.1 gr...5 gr..co to za pieniadzeTrzeba zaokraglac do 1 zł.Mieli wycofać i co?...Facet miał racje to tez pieniadze...jezeli sa w obiegu to kasjerka nie powinna narzekac ,mogła zalozyć rekawiczki jak ma obawy ,a nie kazać odkażać...głupota polska .
bCFVLyAr
dociekliwy
wczoraj
Ta pani z kasy popełniła wkroczenie urzędnicze nie przjmując polskich środków płatniczych>Powinna za to odpowiedzieć zgodnie z paragrafem i zostać zwolniona z pracy w trybie natychmiastowym. Co na to prezes sądu??? pewnie zkwituje to tak > nic się nie stał--sory--.
obserwator
wczoraj
ALE JAJA w Polskim sądzie!! Kasjerka decyduje czy pieniądze to pieniądze?? I jeszcze chce je dyzenfekować!!!?? ALE JAJA - proszę o podanie dokładnej informacji o kasjerce. To tylko możliwe w POLSKIM sądzie he he he.Zapewne ta pani już tam nie pracuje????????
Andrzej
wczoraj
Nie rozumiem dlaczego nie przyjęły pieniędzy przecież to jest środek płatniczy i nie mają prawa odmówić
Kasjer
wczoraj
to wielki SKANDAL ŻE W POLSKIM SĄDZIE NIE CHCĄ - NIE CHCIELI PRZYJĄĆ POLSKIEJ WALUTY , a Policja wyprowadziła Polaka i nie umożliwiła zapłaty za mandat . Nikt nie musi układać pieniedzy . odlicza i płaci w kasie . Kasjer niech sobie układa tak jak chce .
Jaca
2 dni temu
A ja bym te pieniądze wziął i liczył liczył liczył aż skończyłby się mój czas pracy (oczywiście uprzedziłbym o takiej ewentualności i grzecznie wytłumaczył że pewnie operacja liczenia się nie uda w rozsądnym czasie). Wtedy zsypałbym bilon do wiaderka i oddał z uśmiechem i poprosił o przyjście jutro bo dzisiaj ze względu na możliwości kasy nie jestem w stanie przyjąć wpłaty. Można to powtarzać kilka razy. Niestety złośliwość w tym przypadku za złośliwość ja jestem tylko kasjerem i nie powinna we mnie uderzać czyjaś złość na urząd w którym pracuje.
Swój
2 dni temu
A jak by przyniósł dwa razy po sto ,to dezynfekcja nie była by potrzebna
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić