Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Donald Tusk jest chory. Ogranicza swoją aktywność polityczną

250

Donald Tusk ogłosił w czwartek, że na jakiś czas ogranicza swoją aktywność ze względu na chorobę. Lekarze zdiagnozowali u niego zapalenie płuc. Szef rządu wyraził nadzieję, że jego nieobecność będzie krótka. Informacja o chorobie Tuska wywołała w sieci spore poruszenie, która nie umknęła samemu choremu. Podziękował za życzenia i "rozczarował uradowanych".

Donald Tusk jest chory. Ogranicza swoją aktywność polityczną
Donald Tusk dziękuje za życzenia zdrowia (PAP, Radek Pietruszka)

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w czwartek 25 kwietnia o tym, że premier Tusk ogranicza swoją aktywność z powodu choroby. - Jest to związane ze stwierdzonym zapaleniem płuc, w związku z czym konieczne jest podjęcie leczenia. Po zakończeniu kuracji Donald Tusk powróci do swoich obowiązków — mogliśmy przeczytać w komunikacie CIR. Sam Donald Tusk za pośrednictwem portalu X wyraził nadzieję, że jego nieobecność będzie krótka.

Doniesienia o chorobie szefa polskiego rządu wyruszyła w mediach spore poruszenie. To skłoniło Donalda Tuska do zamieszczenia kolejnego wpisu. Premier podziękował wszystkim za "życzenia zdrowia".

Wszystkich zmartwionych pragnę uspokoić, a uradowanych rozczarować: zapalenie płuc to nie wyrok. Jestem pod opieką świetnych lekarzy, którzy zapewniają, że w przyszłym tygodniu będę gotowy do codziennych zajęć i wyzwań — napisał premier na platformie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kurski wróci do Brukseli? "To na pewno rekompensata"

Warto odnotować, że w środę 24 kwietnia Donald Tusk obecny był na Radzie Krajowej PO. Wówczas nic nie zwiastowało, że premier zmaga się z chorobą.

Wiele wyzwań przed Donaldem Tuskiem

W najnowszym wpisie premier wspomina o tym, że w przyszłym tygodniu będzie gotowy do podjęcia wyzwań, a tych nie brakuje. Jednym z nich jest z całą pewnością rekonstrukcja rządu. Jest ona wynikiem decyzji niektórych ministrów rządu Tuska o starcie w wyborach do europarlamentu. Na liście znaleźli się m.in. Bartłomiej Sienkiewicz, Borys Budka, czy Marcin Kierwiński.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rekonstrukcja rządu planowana jest przez premiera Tuska na 10 maja. Trzy dni wcześniej szef rządu ma wziąć udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym, gdzie wspólnie z Ursulą von der Leyen ma przedstawić plan dla Europy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić