BOB| 

Donald Tusk szefem Platformy Obywatelskiej? Borys Budka pod ścianą

62

Wygląda na to, że szykuje się wielki powrót do polskiej polityki. Wyciekły kulisy rozmów Donalda Tuska z Borysem Budką. Aktualny szef PO trafił na twardego gracza.

Donald Tusk szefem Platformy Obywatelskiej? Borys Budka pod ścianą
Donald Tusk ma przejąć władzę w Platformie Obywatelskiej (AKPA, Niemiec)

Media już wielokrotnie informowały, że Donald Tusk planuje wrócić do polskiej polityki. Wygląda na to, że tym razem rzeczywiście tak się stanie. Szczegóły ujawnia tygodnik "Polityka".

Donald Tusk szefem Platformy Obywatelskiej

Kluczowe było poniedziałkowe spotkanie Tuska z Borysem Budką. W Sopocie oglądali mecz Polska - Słowacja na Euro 2020, a przy okazji rozmawiali o zmianie władz w Platformie Obywatelskiej.

Były przewodniczący Rady Europejskiej jest zdecydowany na powrót. Z tego powodu Borys Budka musi zrezygnować z funkcji szefa PO i podobno jest na to gotowy. Tak naprawdę nie ma wyjścia, o czym informuje "Wprost".

- Donald Tusk podczas poniedziałkowego spotkania powiedział Budce, że jeśli mu nie da tego, czego chce, to sam to weźmie. I za jego plecami dogada się z Rafałem Trzaskowskim. A ceną za to porozumienie będzie wtedy głowa Budki - mówi informator gazety.

23 czerwca odbędzie się posiedzenie zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej. To wtedy Tusk oficjalnie ogłosi swój powrót. Następnie Budka zrezygnuje ze swojej funkcji, a jego następca będzie pełniącym obowiązki przewodniczącego.

Zobacz także: Powrót Donalda Tuska. Wypowiedź Tomasza Siemoniaka nie pozostawia wątpliwości
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić