"Wiadomości" wytykały Tuskowi, że mówił po niemiecku. Były premier "wyjaśnił" TVP po polsku

458

Nie milkną doniesienia na temat rzekomego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. W ostatnim czasie pod adresem byłego premiera nasiliły się ataki ze strony TVP, która zarzuca mu zażyłe stosunki z Niemcami. Teraz szef Europejskiej Partii Ludowej odniósł się do tej kwestii w mediach społecznościowych.

"Wiadomości" wytykały Tuskowi, że mówił po niemiecku. Były premier "wyjaśnił" TVP po polsku
Donald Tusk wyśmiał "Wiadomości" TVP na Twitterze (Getty Images)

"Wiadomości" nie dają widzom zapomnieć o Donaldzie Tusku. W dniach 2-5 czerwca każde wydanie programu informacyjnego TVP zawierało wzmiankę o byłym polskim premierze. Szczególnie często pojawiał się fragment wycięty ze styczniowego przemówienia Tuska skierowanego do delegatów CDU, rządzącej w Niemczech Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

Für Deutschland... (niem. Dla Niemiec) – mówi na nim były polski premier.

Donald Tusk wyśmiał Telewizję Polską. "Z Obamą spiskowałem po angielsku"

Fragment prezentowany często w Telewizji Polskiej ma wskazywać, że Donald Tusk kieruje się głównie interesem Niemiec. Teraz były polski premier odniósł się do tej kwestii na Twitterze. W żartobliwy sposób skomentował powtarzający się w "Wiadomościach" fragment.

Po ujawnieniu przez TVP, że do Niemców zwracałem się po niemiecku, pozostaje mi tylko przyznać się, że do Chorwatów mówiłem po chorwacku, a do Ukraińców po ukraińsku(!). Z Obamą spiskowałem po angielsku. Liczę nieśmiało na ułaskawienie – napisał Tusk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Długi weekend z Donaldem Tuskiem. "Wiadomości" nie próżnowały

Na początku czerwca Tusk królował w programie informacyjnym TVP niemal codziennie. W zeszły czwartek poinformowano, że opozycja ma już plan na jego powrót do polityki. Z kolei w piątek przypomniano czasy jego rządów. W sobotę natomiast zaprezentowano wypowiedzi byłego polskiego premiera na temat PO. We wszystkich tych materiałach pojawił się soundbite "für Deutschland".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Powrót Donalda Tuska. Joanna Scheuring-Wielgus ma teorię

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić