Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Donald Tusk wejdzie w koalicję? "Ostatnia siła, którą widzi w swym planie"

92
Podziel się:

Kto zostanie sprzymierzeńcem Donalda Tuska w walce o obalenie rządów Prawa i Sprawiedliwości? Ciekawa koncepcja została zaprezentowana przez krytykapolityczna.pl. Wskazano Konfederację.

Donald Tusk wejdzie w koalicję? "Ostatnia siła, którą widzi w swym planie"
Donald Tusk (Getty Images)

Ujawniono, że Donald Tusk nie chce negocjować z nikim z Platformy Obywatelskiej. Decydująca ma być ponoć współpraca z innymi formacjami sprzeciwiającymi się PiS.

Ostatnią siłą, którą Tusk widzi w swym planie na odsunięcie PiS od władzy, jest Konfederacja. Tak, ta sama Konfederacja, ultrakonserwatywna, antyunijna, momentami antyszczepionkowa, która odrzuca wielu wyborców Platformy Obywatelskiej - pisze krytykapolityczna.pl.

Analiza Tuska wskazuje na to, że wzmacniająca się Konfederacja powoduje osłabienie PiS. "Plan polityczny Tuska ma więc opierać się na współpracy z PSL i Polską 2050 oraz życzliwości wobec Konfederacji, z którą otoczenie Tuska ma niezłe, poufne kontakty" - dodaje wspomniane źródło.

Lewica odsunięta przez Donalda Tuska?

Przekazano ponadto, że na boczny tor ma zostać odsunięta Lewica, której "Tusk nie ufa".

Po pierwsze Lewica jest podzielona, a jej część orbituje coraz bliżej PiS. Po drugie - Lewica nie pasuje Tuskowi światopoglądowo i gospodarczo - skomentowano.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
Gucio
10 miesięcy temu
Panie Tusk gdzie są moje pieniądze z OFE!!! .Powiedział pan że to nie są pieniądze podatników a rządu .Pański rząd chciał żebyśmy pracowali do śmierci i jeden dzień dłużej .Co chce się nowego korytka tamto się z kończyło .
Tusk
10 miesięcy temu
wystarczy nie KRASC i KASY starcza na wszystko,gdzie ta kasa była za waszych rzadów ?
Trybunał
10 miesięcy temu
stanu dle tego Niemca ,zdradził i okradł Polaków ,same afery do dnia dzisiejszego,typu Nowak
ZK Wronki
10 miesięcy temu
A ja się cieszę ze PiS buduje nowe więzienia .
Nowak
10 miesięcy temu
Tusk i całe PO to uwikłancy w złodziejskie aferki
Prawda
10 miesięcy temu
Jedno jest pewne: Tusk i ta cała jego koalicja nie wygra z PiS. Kaczyński jest mądry i wie co robi i wychodzi mu to całkiem nieźle. Tusk, jak zwykle, opiera swój program na jednym: Na nienawiści, wygodzie i braku rozsądku. Kaczyński bije go na głowę! Polacy już się na Tusku poznali, bo co zrobił za swoich rządów? Zostawił Polskę zrujnowaną, z aferami i hasłem: "PINIENDZY NIE MA I NIE BĘDZIE"
ak001
10 miesięcy temu
Ojej! Jak się elektoratowi kity zapaliły. Aż miło popatrzeć i poczytać. Wasze teksty oznaczają tylko jedno: Dobrze, że Tusk wrócił. Osobiście go nie lubię. PO uważam za partię skompromitowaną, ale jeśli Tusk z PO mają szansę wykopać PiS ze stołka i postawić ich przed Trybunałem Stanu, to będę głosował na PO.
Chichot Barei
10 miesięcy temu
"TEN CZŁOWIEK W ŻYCIU SŁOWA PRAWDY NIE POWIEDZIAŁ"
Bruce Lee
10 miesięcy temu
Ten gość jest juz politycznie skończony :) wierzą e niego tylko ci co razem z nim kradli. Człowiek bez wstydu i honoru!!!!
Petern
10 miesięcy temu
Program Tuska , obalić PiS . Bardzo ciekawie program .
Ja
10 miesięcy temu
Ten czlowiek ma plan gornolotny nas zaszczepic i wprowadzic pieniadz cyfrowy!
Patriota
10 miesięcy temu
Kiedy wreszcie sejm zajmie się projektem ustawy likwidującym farmy "trolii" w jednostkach administracji państwowej. W II RP byli "klakierzy". Dzisiaj są "trole".
Od ognia
10 miesięcy temu
wody i POwsKO TuSSkowych rządów bron nas panie Boze .
XXX
10 miesięcy temu
Dlaczego ten matacz nie siedzi jeszcze w pierdlu za te kanty i ,przewałki???Gdyby to zrobił zwykły Kowalski to dawno by siedział, a ludzie z kręgów władzy są nietykalni????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić