Dostał drugą szansę. "Nagi prokurator" ze Świdnicy wrócił do pracy

262

Prokurator, który został w 2021 roku zawieszony za spacerowanie nago po Świdnicy, wraca do pracy. Prokuratura Krajowa informuje, że "obwiniony nie popełnił deliktu dyscyplinarnego z uwagi na niepoczytalność".

Dostał drugą szansę. "Nagi prokurator" ze Świdnicy wrócił do pracy
Dostał drugą szansę. "Nagi prokurator" ze Świdnicy wrócił do pracy (Facebook, PAP)

Do niecodziennego zdarzenia doszło 9 września 2021 roku w Świdnicy. Lokalne media donosiły wtedy, że mężczyzna w stroju Adama spacerował ulicami miasta. Udał się również na zakupy do sklepu. Chwilę później został zatrzymany przez interweniujący patrol policji.

Według nieoficjalnych informacji mężczyzna był pijany — miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że to miejscowy prokurator na urlopie.

Maciej N. został ukarany za swoje przewinienie — zawieszony w czynnościach służbowych, a jego zarobki zostały obniżone o 30 procent. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu swidnica24.pl "nagi prokurator" wrócił do pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Służby weszły do magazynu. Odkrycie pogrążyło właściciela

Prokurator jest zawodem zaufania publicznego. Oznacza to, że osoba powołana na ten urząd powinna odznaczać się nieposzlakowaną opinią. Taki zawód wymaga też odpowiednich kwalifikacji zawodowych, zdrowotnych i charakterologicznych — moralnych i etycznych. Czy prokurator ze Świdnicy ma kwalifikacje do pracy w resorcie? Według decyzji jego przełożonych tak.

Nieprawomocnym postanowieniem z 4 marca 2024 roku Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Prokuratora Generalnego(...) wobec stwierdzenia, że obwiniony nie popełnił deliktu dyscyplinarnego z uwagi na niepoczytalność. Prokurator w związku z zaistniałym zdarzeniem był zawieszony w czynnościach służbowych do dnia 9 marca 2023 roku – powiedziała dziennikarzom portalu swidnica24.pl prokurator Beata Galas.

Jak ustalili dziennikarze portalu swidnica24.pl Maciej W. w 2016 roku decyzją Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, został powołany na prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. W 2006 roku mężczyzna próbował swoich sił w polityce. Startował z list PiSwyborach na radnego Rady Powiatu Świdnickiego. Nie zdobył jednak odpowiedniego poparcia i mandatu.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić