Dostała prezent od pary młodej w Chinach. Tego się nie spodziewasz

13

Znana vlogerka Weronika Truszczyńska opublikowała nowe nagranie. Młoda kobieta pokazała, jak wygląda chińskie wesele. Podczas tego wydarzenia otrzymała mały podarunek od pary młodej. Tego się nie spodziewasz.

Dostała prezent od pary młodej w Chinach. Tego się nie spodziewasz
Dostała prezent od pary młodej w Chinach. Tego się nie spodziewasz (YouTube, @WeronikaTruszczynska)

Weronika Truszczyńska to Polka, która na co dzień mieszka Szanghaju. Młoda kobieta prowadzi kanał na YouTube, który subskrybuje 387 tys. osób.

Na filmach dzieli się z widzami ciekawostkami na temat swojego życia i podróży oraz przedstawia informacje odnośnie społeczeństwa i kultury Chin. 29-latka współtworzy także podcast "Mao powiedziane", który śledzi 14,2 tys. użytkowników YouTube.

Weronika Truszczyńska ostatnio została zaproszona na chińskie wesele. Podczas tego wydarzenia, jako mały prezent wyjściowy dostała paczkę papierosów. W Polsce zazwyczaj jest to pudełko z ciastem i alkohol.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Krupa o rozwodzie z mężem. Dlaczego jeszcze go nie sfinalizowali?

Youtuberka wyjaśniła, że oferowanie papierosów jako prezent w Chinach jest uważane za coś w dobrym guście.

Szczerze wam powiem, o tym zostało napisane już wiele praca naukowych. W sumie to nie jest tylko tak, że na ślubie daje się papierosy. Papierosy są prezentem, który można otrzymać lub dać z różnych okazji - powiedziała.

Jako przykład wymieniła m.in. urodziny. Podkreśliła również, że papierosy można wręczyć swojemu szefowi, czy partnerowi biznesowemu.

Szacunek i status społeczny

Na wideo wspomniała również, że podarowanie komuś drogich papierosów to wyrażenie, pokazanie szacunku oraz podkreślenie swojego statusu społecznego.

Dzieje się tak, gdyż papierosy, które są oferowane w ramach prezentów są często bardzo drogie, kosztują 200 zł za paczkę - powiedziała.

- Dla mnie również ta różnica kulturowa jest bardzo ciekawa. Przecież w Polsce nikt by nie powiedział, że podarowanie papierosów to jest coś w dobrym guście. A tutaj w Chinach tak. To jest tak duża rzecz, że na ten temat pisze się prace naukowe - podsumowała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Papierosy jako prezent ślubny w Chinach?!
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić