Dostała zdjęcia z anonimowego konta. Na wszystkich jest naga

192

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się przejmującą historią, która pokazuje, w jaki sposób może być wykorzystana sztuczna inteligencja. Dziewczyna jest nękana przez nieznajomą osobę, która używa programów, aby dowolnie przerabiać jej zdjęcia na nagie.

Dostała zdjęcia z anonimowego konta. Na wszystkich jest naga
Rachel jest nękana przez nieznajomą osobę. (TikTok)

27 kwietnia Rachel, znana na TikToku jako Rache.lzh, udostępniła film, w którym wyjaśnia całą sytuację. Dziewczyna ze łzami w oczach powiedziała, że dostała na Instagramie wiadomość z anonimowego konta, w której znajdował się link do "jej" nagich zdjęć.

Sztuczna inteligencja przerobiła jej zdjęcia

Wszystkie zdjęcia Rachel były przerobione przez sztuczną inteligencję. Dziewczyna o niczym nie wiedziała i nie wyraziła na to zgody. Nie wie, kto się tym zajął i kto wysłał wiadomość z linkiem.

To były moje zdjęcia, które opublikowałam, ale byłam całkowicie ubrana, całkowicie ubrana. A oni przepuścili je przez jakiś program AI do edycji. Właściwie zrobili mnie nago w Photoshopie - powiedziała dziewczyna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska o kulisach pracy w TVN i konflikcie z gwiazdami

Zdjęcia, które widziała Rachel miały znak wody z programu do edycji. Następnego dnia tiktokerka otrzymała drugi link, tym razem z fotografiami bez żadnych znaków.

A co gorsza, następnego dnia, kiedy się obudziłam, dostałam dziesiątki wiadomości prywatnych z tymi obrazami, ale bez znaków wodnych. Więc ta osoba zapłaciła za usunięcie znaku wodnego i zaczęła rozpowszechniać je tak, jakby były prawdziwe - powiedziała.

Dziewczyna powiedziała, że sztuczna inteligencja dodała jej kilka tatuaży i zmieniła proporcje ciała. Ona sama od razu widzi, że zdjęcia nie przedstawiają jej prawdziwego wizerunku, ale przeciętny internauta raczej tego nie dostrzeże.

Po prostu informuję, że wszystko, co widzisz, jest edytowane lub fałszywe. Nie wstawiałam żadnych nagich treści, nie sprzedaję treści. Nic z tego nie jest prawdziwe - powiedziała Rachel.

Rachel odniosła się także do komentarzy, w którym kilka osób stwierdziło, że szuka w ten sposób rozgłosu. Zapłakana dziewczyna powiedziała, że to nie jest prawda i stara się dojść do prawdy, kto za tym stoi. Teraz boi się publikować zdjęcia w internecie. 

Szczerze mówiąc, to obrzydliwe uczucie wiedzieć, że ludzie, których nigdy w życiu nie spotkałam, chcą mnie zobaczyć nago i aktywnie wkładają wysiłek w znalezienie i zrobienie tych zdjęć - powiedziała.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić