Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Szybka abdykacja Karola III? Nostradamus pisał o "tajemniczym królu"

139
Podziel się:

Królowa Elżbieta II nie żyje. Zmarła 8 września 2022 roku w szkockiej posiadłości Balmoral. Odkąd rządy objął jej syn król Karol III, nie milknął głosy o rzekomym kryzysie, który spotkać ma rodzinę królewską. Jakie będą rządy nowego monarchy? Według przepowiedni Nostradamusa, syn Elżbiety II szybko abdykuje, a zastąpić go ma "tajemniczy król".

Szybka abdykacja Karola III? Nostradamus pisał o "tajemniczym królu"
Szybka abdykacja Karola III? Nostradamus pisał o "tajemniczym królu" (Getty Images, Niall Carson)

Informacja o śmierci Elżbiety II obiegła świat w ubiegłym tygodniu. Na tron wstąpił jej syn - Karol III. Ludzie przyglądają się z uwagą pierwszym dniom panowania nowego monarchy. Jakim królem będzie? Przepowiednie Michela de Nostredame, czyli Nostradamusa, od wieków pobudzają wyobraźnię. Astrolog miał przewidzieć przyszłość brytyjskiej rodziny królewskiej.

Król Karol III szybko abdykuje, a na jego miejsce wstąpi "tajemniczy król", jak twierdzi brytyjski pisarz Mario Reading. Czołowy ekspert dzieł Nostradamusa zinterpretował proroctwa francuskiego mistyka wobec bieżących wydarzeń. Mówi, kto zdaniem Nostradamusa może objąć władzę w Wielkiej Brytanii po rzekomej abdykacji Karola III.

Przepowiednia Nostradamusa o losach Karola III i rodziny królewskiej

Po reinterpretacji oryginalnych przepowiedni Nostradamusa sprzed 447 lat, Mario Reading sugeruje, że król Karol III abdykuje. Następnie na tron ma wstąpić "człowiek, który nigdy nie spodziewał się, że zostanie królem". Tak zinterpretowana przepowiednia prowadzi do teorii, że władzę w Wielkiej Brytanii obejmie nie książę William, a jego brat Henryk.

W swojej książce Reading analizuje wersy napisane przez Nostradamusa w 1555 roku, aby dokładnie przewidzieć rok śmierci królowej Elżbiety II. Jak donosi "Daily Star", pisarz wywnioskował: "Preambuła jest taka, że ​​królowa Elżbieta II umrze około 2022 roku, w wieku około dziewięćdziesięciu sześciu lat, pięć lat przed terminem życia jej matki".

Spekuluje się też, że termin "Król Wysp", użyty w jednym z proroczych wierszy Nostradamusa, oznacza, iż ​​na początku panowania króla Karola III znaczna część Zjednoczonego Królestwa "oderwie się" i władzę będą sprawować już "tylko Brytyjczycy".

Książę Karol będzie miał 74 lata w 2022 roku, kiedy obejmie tron, ale resentymenty, jakie wobec niego żywi pewna część brytyjskiej populacji, po jego rozwodzie z Dianą, księżną Walii, nadal utrzymują się.

Specjalista od przepowiedni Nostradamusa spekuluje, że "mając na uwadze wiek króla Karola", presja zmusi go do abdykacji na korzyść księcia Williama. W książce wydanej rok później Reading ponownie przygląda się wersom francuskiego mistyka. - Zastąpi go [Karola III - red.] ten, który nigdy nie spodziewał się zostać królem - dodał autor.

Pisarz twierdzi, że skoro William nie mógłby objąć królewskiej roli z jakiegokolwiek powodu, uczyniłoby to jego brata królem Henrykiem IX w wieku zaledwie 38 lat. Młodszy syn Karola III i nieżyjącej od 1997 roku księżnej Diany jest obecnie piątą osobą w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

31 marca 2020 roku książę Harry zrezygnował z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Utrzymał jednak tytuły szlacheckie oraz miejsce w linii sukcesji. Zamieszkał w Kalifornii w USA.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II była rozczarowana postawą wnuka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
Bella
2 miesiące temu
Przepowiednia Nostradamusa o losach Karola III i rodziny królewskiej Po reinterpretacji oryginalnych przepowiedni Nostradamusa sprzed 447 lat, Mario Reading sugeruje, że król Karol III abdykuje. Następnie na tron ma wstąpić "człowiek, który nigdy nie spodziewał się, że zostanie królem".To czlowiek,ktory nie nalezy do rodziny.
Stach
2 miesiące temu
Poczekamy, zobaczymy.
!!!!!
2 miesiące temu
Królem zostanie Donald TuSSk
GEORGINA
2 miesiące temu
NASTEPNEGO KRÓLA PO KAROLU JUZ BĘDZIE .NASTAPIĄ ZMIANY POLEGAJACE NA CAŁKOWITYM UNIEZALEZNIENIU I ZMIANACH KONSTYTUCYJNYCH W WIĘKSZOŚCI PAŃSTW KORONY . BRYTYJCZYCY TEŻ ZMIENIĄ KONSTYTUCJĘ I ZLIKWIDUJĄ MONARCHIĘ KONSTYTUCYJNĄ BO MAMY JUŻ OSTANIE POKOLENIE KTÓRE JESZCZE TOLERUJE ZWIĄZEK PODDANEGO Z KORONĄ .
gość
2 miesiące temu
Hary się spodziewa bo jest piąty w kolejce do tronu .
anna
2 miesiące temu
"Kumoszki z Windsor'u" piękny obraz olejny na aukcji w galerii Xanadu
Może
2 miesiące temu
Może królem zostanie ten nieuznawany syn Karola i Camilli?
Anna
3 miesiące temu
jesli abdykuje Karol, królem zostanie William, jeśli Wiliam nie będzie to jego syn
Lopko
3 miesiące temu
A czy Nostradamus nic nie napisał o kaczych rządach i kiedy się skończą? Ile lat będziemy musieli po nich sprzątać i odrabiać straty gospodarki?
t13
3 miesiące temu
bo to Harry Potter będzie
Nie święty
3 miesiące temu
Jaka 'święta' inkwizycja?! Co wy wypisujecie za brednie!? Kiedy ta inkwizycja była 'święta'?!
Tajemniczy Kr...
3 miesiące temu
Jeśli wezwą, nie pojadę, jeśli zaproponują, odmówię. Mam ciekawsze zajęcia, niż jakieś panowanie w jakiejś Brytanii!! Tam idzie zejść śmiertelnie z GŁODU; oni nie mają pojęcia o dobrej kuchni, a ja ani matki, ani ojca nie zabiłem, żeby się katować.
Postnostradam...
3 miesiące temu
Nostradamus to pikuś. Tajemniczy król to 'scary Harry' vel straszny Hajni. A Karola Jeszcze Większego odwoła Mr. Death.
pawel-
3 miesiące temu
Nostradamus żył w czasach gdy święta inkwizycja kościelna paliła na stosach i nic na ten temat nie napisał ???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić