Dostali po 77 batów. To kara za homoseksualizm

693

Dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat dostało po kilkadziesiąt batów za to, że uprawiali seks. Do zdarzenia doszło w indonezyjskiej prowincji Aceh, która słynie ze swoich konserwatywnych praw.

Dostali po 77 batów. To kara za homoseksualizm
(PAP)

Mężczyźni zostali publicznie wychłostani w miejskim parku. Karę wymierzało pięciu strażników, którzy co kilka uderzeń się zmieniali.

Publiczna chłosta pary gejów

Mężczyźni zostali aresztowani w listopadzie po doniesieniach sąsiadów, że żyją w związku homoseksualnym. Policja włamała się do wynajmowanego przez nich mieszkania, gdzie zostali przyłapani na seksie, powiedział Heru Triwijanarko, pełniący obowiązki szefa policji szariatu w Acehu.

Aceh jest jedyną prowincją w Indonezji, w której obowiązuje szariat, a homoseksualizm jest surowo zakazany. Kary chłosty odbywają się tu dosyć często, a taki wyrok można usłyszeć także za zdradę, seks przedmałżeński, kradzież czy spożywanie alkoholu. Kodeks szariatu pozwala wymierzyć nawet do 100 batów za homoseksualizm.

Zobacz także: Małpa i próba porwania dziecka. Zaskakujące nagranie

Matka jednego ze skazanych zemdlała na widok chłosty syna. Obaj mężczyźni mogli odpocząć przez kilka minut w trakcie wymierzania kary. Każdy otrzymał po 77 uderzeń, chociaż zasądzono 80.

W tym samym czasie wykonywano także kilka innych kar. Strażnicy wymierzyli 4 osobom po 17 batów za seks przedmałżeński i po 40 za picie alkoholu.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić