Dramat Bidena. Czegoś takiego jeszcze nie było

1172

Poparcie dla Joego Bidena spadło do tak niskiego poziomu, jak jeszcze nigdy nie miało to miejsca w historii jego prezydentury. Z czego wynika tak niska ocena rządów kandydata Partii Demokratycznej?

Dramat Bidena. Czegoś takiego jeszcze nie było
Joe Biden ma poważny problem. Jego poparcie spadło do rekordowo niskiego poziomu (2022 Getty Images)

Jak podaje agencja Reutera, z ogólnokrajowego sondażu wynika, że Biden ma poparcie na poziomie 43 proc. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 19-20 stycznia wśród pełnoletnich mieszkańców Stanów Zjednoczonych na zlecenie Reuters/Ipsos.

Amerykanie nie są zadowoleni z rządów Joego Bidena. Dlaczego?

Prezydentury Bidena nie popiera aż 52 proc. uczestników badania. Pozostali nie byli zdecydowani, co sądzić o działaniach prezydenta.

Podobny sondaż został przeprowadzony tydzień wcześniej. Wówczas wyniki również nie okazały się pomyślne dla prezydenta – 45 proc. było zadowolonych z jego działań, a 50 proc. wręcz przeciwnie.

Zobacz także: Zobacz też: Polska stawia żądania USA. Chodzi o Rosję

Zarówno Joe Biden, jak i inni politycy z Partii Demokratycznej są zaniepokojeni spadkiem poparcia prezydenta. Przez pierwsze miesiące sprawowania rządów Biden utrzymywał wśród społeczeństwa 50-procentowe poparcie.

Poparcie dla działań prezydenta USA zaczęło spadać w połowie sierpnia ubiegłego roku. Miało to związek z wycofaniem wojsk amerykańskich z Afganistanu, a także wzrostem zachorowań na COVID-19. Dodatkowo kraj zmaga się z problemami gospodarczymi, co także przekłada się na niezadowolenie z obecnego rządu.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić