Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Dramat na przystanku w Krakowie. 40-latek przeżył chwile grozy

2

40-latek zakleszczył się pomiędzy wiatą przystankową a ławką w Bieńczycach w Krakowie. Mężczyzna był nieprzytomny i przestał oddychać.

Dramat na przystanku w Krakowie. 40-latek przeżył chwile grozy
40-latek przeżył chwile grozy (Straż Miejska Miasta Krakowa)

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. południa. Straż miejska z Krakowa otrzymała zgłoszenie dotyczące rzekomo nietrzeźwego mężczyzny śpiącego na przystanku tramwajowym w Bieńczycach.

Już po kilku minutach patrol przybył na miejsce. Strażnicy odkryli, że mężczyzna miał duże problemy z oddychaniem i nie reagował na żadne bodźce zewnętrzne.

Nie pomogło ani ułożenie go w pozycji bocznej bezpiecznej, ani udrożnienie dróg oddechowych. Co gorsza, po chwili oddech zaczął zanikać, aż w końcu zupełnie ustał. Wtedy zaczęła się walka o życie - relacjonuje Straż Miejska Miasta Krakowa.

Walka o życie 40-latka zakończona sukcesem

Strażnicy rozpoczęli resuscytację. Po kilku minutach mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać i można było ułożyć go w bezpiecznej pozycji.

Funkcjonariusze monitorowali stan 40-latka do momentu przyjazdu ratowników medycznych. Nieprzytomny, ale samodzielnie oddychający mężczyzna został zabrany do szpitala.

Zobacz także: Mieli ogromne szczęście. Cudem uszli z życiem

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić