Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

16-latek potrącony przez volvo. Pokazali nagranie ku przestrodze

59

16-latek został potrącony na przejściu dla pieszych na ulicy I Brygady w Nowym Sączu. Potrącony został także jego kolega, który razem z nim przechodził przez ulicę. Drugi chłopiec miał jednak więcej szczęścia.

16-latek potrącony przez volvo. Pokazali nagranie ku przestrodze
16-latek został przetransportowany do szpitala. (YouTube, AutemSzanujeZasady)

16-latek trafił z ciężkimi obrażeniami do sądeckiego szpitala. Następnie podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Krakowa, do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Wg sądeckiej policji kierowca volvo, które uczestniczyło w wypadku, był trzeźwy. Przesłuchano świadków zdarzenia.

Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Nadal trwają czynności w tej sprawie, w tym m.in. przesłuchania świadków - mówi w rozmowie z portalem sądeczanin.info podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

Przerażające nagranie pokazuje moment uderzenia. 16-latek wzbija się w powietrze, po czym z impetem jego ciało ląduje na ziemi. Stojący obok nastolatek, kolega poszkodowanego, uniknął wypadku. Na wideo widać, że razem z nim ląduje na masce, jednak udało mu się w porę podskoczyć, dzięki czemu jedynie się po niej prześlizgnął.

Stan 16-latka jest ciężki. Chłopak przebywa na oddziale neurochirurgii, gdzie jest pod opieką specjalistów.

Autor: HNM
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Czterech mężczyzn napadło na Ukraińca. Prokuratura wskazuje motyw
Mieszkanka Ząbek aż się zagotowała. "To nie wiocha"
Izraelski minister ostrzega. Mieszkańcy Teheranu "zapłacą i to wkrótce"
Ujęcie z lasu obiega sieć. Oto co znaleźli w dołku
Awantura księży o koszenie w niedzielę. "Brak kultury i wyczucia"
Zachorowała tuż przed szkolną galą. Lekarze i pielęgniarki zrobili coś wyjątkowego
Oszustwa turystyczne. Tu podróżni są na nie najbardziej narażeni
To nie fotomontaż. Taki widok w Toruniu. Strażacy wydali komunikat
"Ofiar byłoby więcej". Docenili ostatnią decyzję pilota
20 zł za sam wjazd. Zawrzało w sieci. "Masakra"
Zaczęło się nad Bałtykiem. "Wreszcie są"
Kwiatkowski o nowym selekcjonerze. Kluczowe spotkanie z Lewandowskim
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić