oprac. Kamil Różycki| 

Dramat polskich turystów. "Podjęliśmy decyzję o relokacji klientów"

26

Dramat polskich turystów wypoczywających w greckich hotelach. Powodem jest ogłoszenie upadłości przez firmę FTI Touristik, będącą trzecim największym biurem podróży w Europie. W związku z tym aktualnie odbywa się proces relokacji klientów i wstrzymywania wylotów tych, którzy jeszcze nie wylecieli.

Dramat polskich turystów. "Podjęliśmy decyzję o relokacji klientów"
Kłopoty polskich turystów wypoczywających w Grecji (Getty Images, GEORGE PAPAPOSTOLOU)

Grecja od lat jest jednym z popularniejszych kierunków wypoczynkowych dla polskich turystów. Ciepłe morze, ciekawa śródziemnomorska kuchnia i dobra pogoda przez cały rok to tylko niektóre z haseł biur podróży, zachęcających do podróży w te kierunki Europy.

Jak się jednak okazuje, wymarzone wakacje wielu Polakom może popsuć ostatnie nagłe ogłoszenie upadłości przez niemiecki FTI Touristik. Jedno z największych biur podróży w Europie znajdowało się w kryzysie od czasów pandemii, jednak dopiero teraz podjęło trudną decyzję o zakończeniu działalności.

Decyzja ta, choć dotyczyła tylko jednego przedsiębiorstwa, to dotknęła firmy tej branży w całej Europie. Wszystko za sprawą licznych hoteli, które zawierały umowy z niemiecką firmą. Ze względu na rezygnację z wielu rezerwacji wprowadzają one zmiany, które jak wskazuje Grecos, mogą mieć wpływ na komfort wypoczywających tam osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Canifor

Zmiany dotkną także Polaków wypoczywających w Grecji

Jak podaje w komunikacie wysłanym do RMF fm polskie biuro podróży, taka sytuacja miała miejsce między innymi w jednym z hoteli na Kos. W tym samym miejscu co Grecos umowę zawarł również FTI Touristik. Jak zaznacza w komunikacie biuro podróży, "jeszcze wczoraj wieczorem kierownictwo hotelu potwierdzało realizację świadczeń do soboty 15.06.2024".

Doszło jednak do sytuacji, która naszym zdaniem może mieć wpływ na komfort wypoczywających klientów. W związku z tym dzisiaj rano podjęliśmy decyzję o relokacji klientów do innych hoteli. Proces ten aktualnie się odbywa. Wstrzymaliśmy wyloty do tego hotelu na najbliższe terminy, a tym którzy w tych terminach mają już rezerwacje, będziemy proponować alternatywy w innych hotelach. Nasz zespół jest w kontakcie z klientami - czytamy w przesłanym RMF FM komunikacie od Grecos.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić