aktualizacja 

Dramat w Bydgoszczy. 80-latek załamał się pod sklepem na oczach ludzi

506

Jeden z seniorów mieszkających w Bydgoszczy po zrobieniu zakupów stracił portfel. Jak się okazało, w środku znajdowała się cała jego emerytura. Sprawą zainteresowali się członkowie lokalnej grupy na Facebooku, którzy postanowili zainterweniować w tej sprawie.

Dramat w Bydgoszczy. 80-latek załamał się pod sklepem na oczach ludzi
Bydgoszczanin stracił portfel z całą emeryturą. Nie brak osób, które są gotowe pomóc (Adobe Stock, vivoo)

Jeden z emerytów, mieszkających na bydgoskim Wilczaku, regularnie robi zakupy w osiedlowym sklepiku. Tak stało się także 26 maja, gdy 80-latek zakupił kilka produktów - bułkę, banana, masło i parówki. Po zapłaceniu należnej kwoty mężczyzna wyszedł, ale chwilę później wrócił do sklepu.

Myślał, że na ladzie zostawił portfel. Otóż nie. Przejrzeliśmy zapis z monitoringu. Na nagraniach widać, jak klient chowa portfel do siatki i wychodzi. Portfel nie wypadł panu też przed sklepem. Na monitoringu także to sprawdziliśmy - przekazała ekspedientka w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program Money.pl 11.01 | Co dalej z emeryturami Polaków? Ekspert tłumaczy wszystkie zawiłości

Stracił całą swoją emeryturę. Ludzie gotowi do pomocy

Pracownica sklepu postanowiła zadziałać w tej sprawie. Jak się bowiem okazało, w środku portfela znajdowała się cała emerytura 80-latka. Sprawa została przez nią opisana na lokalnej grupie na Facebooku, gdzie szybko spotkała się z odzewem ze strony użytkowników.

Choć na grupie pojawiły się krytyczne opinie, które wyrażały zdziwienie z powodu przechowywania całej emerytury w portfelu, to nie zabrakło także głosów wsparcia. Wiele osób życzyło seniorowi odzyskania swojej własności. Jeżeli jednak portfel nie wróciłby do właściciela, członkowie lokalnej grupy zadeklarowali swój wkład do ewentualnej zbiórki, która pozwoli seniorowi przetrwać najbliższe tygodnie.

Na razie kobieta wstrzymała się z uruchomieniem zbiórki. Ekspedientka wciąż liczy na to, że senior odzyska portfel z emeryturą.

W niedzielę po południu jeszcze trzy razy przychodził i siadał na murku przed sklepem. Radziłam, żeby schował się przed słońcem. Upał przecież był straszny. Pan nie chciał. Załamał się. Nie wiedział, co powinien zrobić, ani dokąd pójść. Mówił, że nie wie, czy w ogóle trafi do domu - relacjonuje.

Portfela z emeryturą seniora jak dotąd nie odnaleziono.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić