Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Dramat w USA. Miała zaledwie 2 miesiące. Opłakuje ją cała Ameryka

80
Podziel się:

2-miesięczna Oaklynn Koon to najmłodsza ofiara niszczycielskiego tornado, które przeszło w weekend nad kilkoma stanami w USA. Żywioł najbardziej dotknął stan Kentucky, gdzie zabił ponad 74 osoby. Ich wiek waha się od 2 miesięcy do 86 lat.

Dramat w USA. Miała zaledwie 2 miesiące. Opłakuje ją cała Ameryka
Najmłodsza ofiara tragicznych tornad w USA (Facebook)

Do tragedii doszło w miejscowości Dawson Springs w stanie Kentucky, która w wyniku niszczycielskiego tornado niemal w całości została zrównana z ziemią. Gdy żywioł dotarł do miasta, rodzina Koonów schroniła się w łazience. 2-miesięczną córkę Oaklynn rodzice przypięli pasami do fotelika samochodowego.

"Byłem bezradny"

Jej ojciec wierzył, że w taki sposób uda się uchronić dziecko. Z kolei jej dwaj starsi bracia leżeli w wannie z poduszkami. Niestety, ich wysiłki nie pomogły w walce z niszczycielskim wiatrem. "Byłem bezradny w ochronie moich dzieci przed tym" – powiedział ojciec rodziny stacji MSNBC.

Wspomina, że tornado zniszczyło dom, a także uniosło całą rodzinę, która po chwili wylądowała po drugiej stronie ulicy, na podwórku sąsiada. Cała rodzina została przewieziona do szpitala. Jeden z synów miał ranę na głowie, drugiego służby musiały wyciągać spod gruzów, z kolei 2-miesięczna Oaklynn, jak się wydawało, miała tylko nieliczne siniaki.

Zdrowie córki zaczęło się pogarszać

W szpitalu rodzina otrzymała opiekę medyczną, po czym wszyscy zostali wypisani. Jednak zdrowie najmłodszej córki zaczęło się pogarszać. W niedzielę wieczorem musiała zostać przewieziona do innego szpitala z powodu udaru, który, jak podejrzewali lekarze, był spowodowany uszkodzeniem żył szyjnych. W poniedziałek rodzice dowiedzieli się, że ​​Oaklynn zmarła.

To nie wydaje się prawdziwe – napisali w poniedziałek ojciec i matka na na Facebooku.

Tragiczny bilans tornado

Do poniedziałku potwierdzono śmierć 74 osób w wyniku przejścia tornad przez Kentucky, ale wciąż nie zlokalizowano 105 osób — poinformował gubernator stanu Andy Beshear. Wiek ofiar śmiertelnych waha się od 2 miesięcy do 86 lat; sześć z nich to niepełnoletni. 18 ofiar wciąż nie zostało zidentyfikowanych.

Gubernator przyznał, że bilans ofiar śmiertelnych prawdopodobnie się zwiększy, bo wciąż nie odnaleziono 105 osób, które mogły być zagrożone. Najwięcej ofiar jest w hrabstwie Graves, gdzie położona jest 10-tysięczna miejscowość Mayfield, która została zrównana z ziemią przez jedną z trąb powietrznych. Władze stanu podały, że do poniedziałku bez prądu pozostawało ponad 28 tys. domostw i firm.

W środę Kentucky ma odwiedzić Joe Biden. Prezydent zapowiedział, że będzie się starał nie zakłócać prac miejscowych służb.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
TED
3 miesiące temu
Jak cała Ameryka opłakuje ,a co z zabójcami którzy wypisali ich ze szpitala zapewne z adnotacją w stanie dobrym ??? Bezkarni jak Simon w Polsce !!! Nic dziwnego że Amerykanie tak chętnie do Polski przylatują ,oni lubią kraje gdzie morduje się bezkarnie !!!!
Vacek
5 miesięcy temu
I cała Ameryka ją opłakuje??
bombolada78
5 miesięcy temu
"jak nie bomby, to powietrzne trąby" - pewien polak, ktory wyemigrowal do AMERICA za chlebem.
nimadora44
5 miesięcy temu
W życiu nie chciałabym mieszkać i urodzić dzieci w miejscu zagrożonym tornadami,a gdybym nie miała wyjścia zbudowałabym dom pod ziemią,lepsze kretowisko niż kartowisko!
Anka
5 miesięcy temu
Wielka tragedia...
......
5 miesięcy temu
Wieczny Odpoczynek
Ech
5 miesięcy temu
Sami znafcy tutaj, nawet nie macie pojęcia co wiatr o prędkość prawie 400 km/godzinę zrobił by z tym waszym murowanym domem
Nie lepiej
5 miesięcy temu
Tragedia ale jedno znowu będzie odbudowa to może tak od domami tak machnąć koparka otwór pod domem później szalunki beton i wzlaz w podłodze.Nikt tu nie pisze o schronie atomowym z jedzeniem i wodą na 4 lata a zwykłym małym schronie z nadajnikiem sygnału
Tosio Tolek
5 miesięcy temu
Ja na szczęście przeżyłem bo zabiłem okna dechami i schowałem się w kredensie
emeryt
5 miesięcy temu
bardzo przykre ,ale domy z listewek i karton gipsu ,oto cała Ameryka
amerykanka
5 miesięcy temu
jak zwykle sami fachowcy! wszyscy z wieoletnia praktyka i oczywiscie przez wiele alt mieszkajacy w USA. Zastanawia mnie tylko dlaczego we wlasnym kraju nie stworzycie imperium, skorowe wszystkich dziedzinach macie najlepsza wiedze?
Ewa
5 miesięcy temu
Biedna kruszynka. Gdziekolwiek jesteś, obyś zaznała spokój piękny aniołku.
Manolo
5 miesięcy temu
To nie było zwykłe tornado .......... To był DEW.
NNN
5 miesięcy temu
Na tornado najlepsza piwnica, z zapasami oczywiście.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić