Dramat w USA. Miała zaledwie 2 miesiące. Opłakuje ją cała Ameryka

174

2-miesięczna Oaklynn Koon to najmłodsza ofiara niszczycielskiego tornado, które przeszło w weekend nad kilkoma stanami w USA. Żywioł najbardziej dotknął stan Kentucky, gdzie zabił ponad 74 osoby. Ich wiek waha się od 2 miesięcy do 86 lat.

Dramat w USA. Miała zaledwie 2 miesiące. Opłakuje ją cała Ameryka
Najmłodsza ofiara tragicznych tornad w USA (Facebook)

Do tragedii doszło w miejscowości Dawson Springs w stanie Kentucky, która w wyniku niszczycielskiego tornado niemal w całości została zrównana z ziemią. Gdy żywioł dotarł do miasta, rodzina Koonów schroniła się w łazience. 2-miesięczną córkę Oaklynn rodzice przypięli pasami do fotelika samochodowego.

"Byłem bezradny"

Jej ojciec wierzył, że w taki sposób uda się uchronić dziecko. Z kolei jej dwaj starsi bracia leżeli w wannie z poduszkami. Niestety, ich wysiłki nie pomogły w walce z niszczycielskim wiatrem. "Byłem bezradny w ochronie moich dzieci przed tym" – powiedział ojciec rodziny stacji MSNBC.

Wspomina, że tornado zniszczyło dom, a także uniosło całą rodzinę, która po chwili wylądowała po drugiej stronie ulicy, na podwórku sąsiada. Cała rodzina została przewieziona do szpitala. Jeden z synów miał ranę na głowie, drugiego służby musiały wyciągać spod gruzów, z kolei 2-miesięczna Oaklynn, jak się wydawało, miała tylko nieliczne siniaki.

Zdrowie córki zaczęło się pogarszać

W szpitalu rodzina otrzymała opiekę medyczną, po czym wszyscy zostali wypisani. Jednak zdrowie najmłodszej córki zaczęło się pogarszać. W niedzielę wieczorem musiała zostać przewieziona do innego szpitala z powodu udaru, który, jak podejrzewali lekarze, był spowodowany uszkodzeniem żył szyjnych. W poniedziałek rodzice dowiedzieli się, że ​​Oaklynn zmarła.

To nie wydaje się prawdziwe – napisali w poniedziałek ojciec i matka na na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tragiczny bilans tornado

Do poniedziałku potwierdzono śmierć 74 osób w wyniku przejścia tornad przez Kentucky, ale wciąż nie zlokalizowano 105 osób — poinformował gubernator stanu Andy Beshear. Wiek ofiar śmiertelnych waha się od 2 miesięcy do 86 lat; sześć z nich to niepełnoletni. 18 ofiar wciąż nie zostało zidentyfikowanych.

Gubernator przyznał, że bilans ofiar śmiertelnych prawdopodobnie się zwiększy, bo wciąż nie odnaleziono 105 osób, które mogły być zagrożone. Najwięcej ofiar jest w hrabstwie Graves, gdzie położona jest 10-tysięczna miejscowość Mayfield, która została zrównana z ziemią przez jedną z trąb powietrznych. Władze stanu podały, że do poniedziałku bez prądu pozostawało ponad 28 tys. domostw i firm.

W środę Kentucky ma odwiedzić Joe Biden. Prezydent zapowiedział, że będzie się starał nie zakłócać prac miejscowych służb.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić