o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Polak zabił Polaka. Przez pocałunek. Przyjaźnili się 20 lat

199
Podziel się

Nagłówki brytyjskich gazet trąbią o przerażającej zbrodni, której dokonał Polak na Polaku w Wielkiej Brytanii. 28-latek zamordował 30-letniego przyjaciela, młodego ojca i byłego żołnierza Wojska Polskiego, z zazdrości o kobietę. Właśnie zapadł wyrok.

Polak zabił Polaka. Przez pocałunek. Przyjaźnili się 20 lat
Zabił najlepszego przyjaciela. Dramat wydarzył się w Wielkiej Brytanii. (Police)
bEhgGqzp

Do zdarzenia doszło na Selby St. Bridge w Hull w Wielkiej Brytanii. Dwaj mężczyźni przeprowadzili się do Hull, bo razem chodzili do pracy i się przyjaźnili. Szymon K., zabójca Janusza S., kilka lat wcześniej był na jego ślubie i weselu.

9 października 2020 roku dwaj mężczyźni spotkali się na moście w Selby Street w zachodnim Hull. K. chciał wyjaśnić sprawę, związaną z, jak twierdził, pocałowaniem jego dziewczyny przez S., kiedy ta spała.

bEhgGqzr

Tej nocy, kiedy miało dojść do pocałunku, obaj mężczyźni pili alkohol, a następnie poszli spać. S. miał wykorzystać okazję, że jego przyjaciel śpi, i zakradł się do jego dziewczyny.

Dziewczyna K. o wszystkim mu powiedziała. Razem pojechali do domu S. i obrzucili go kamieniami, powodując straty materialne. Dla K. taka zemsta nie była jednak wystarczająca, dlatego umówili się na wspomniane spotkanie na moście.

Na moście doszło do przepychanki. Szymon dwukrotnie uderzył Janusza

Podczas spotkania mężczyźni mocno się pokłócili. K. uderzył S. dwukrotnie w twarz, w wyniku czego ten drugi upadł i uderzył głową o posadzkę.

bEhgGqzx

K., zanim opuścił most, sprawdził, czy S. żyje. Pomimo braku oznak życia napastnik odszedł z miejsca zdarzenia, nie dzwoniąc po karetkę.

Wkrótce poszkodowany wstał własnych siłach, jednak wymagał wizyty w szpitalu. Zawieziono go do placówki Hull Royal Infirmary, gdzie stwierdzono pęknięcie czaszki i krwawienie w mózgu. Zoperowano go i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. To jednak nie pomogło. Mężczyzna zmarł 29 października.

bEhgGqzy

Kamery przemysłowe zarejestrowały zdarzenie, a sam K. przyznał się do uderzenia S. na komendzie. Po badaniu okazało się też, że S. miał specjalną metalową płytkę w głowie, którą wstawiono mu, gdy doznał obrażeń, służąc w Wojsku Polskim. Z tego też powodu przeszedł na wcześniejszą, wojskową emeryturę. K. wiedział o metalowej płytce w głowie przyjaciela.

Szymon K. skazany został przez brytyjski sąd na karę 5 lat pozbawienia wolności za zabójstwo - donosi Hull Daily Mail. Sędzia John Thackray, komentując wyrok, powiedział, że "żaden wyrok, który orzeknie, nie może sprowadzić zmarłego z powrotem i żaden wyrok, który orzeknie, nie może cofnąć tego, co zrobił K.", a także, że "on sam nie może też zrekompensować rodzinie zmarłego tego, co utracili przez jego czyn".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhgGqzS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(199)
dfgdf
1 tyg. temu
"Pomimo braku oznak życia napastnik odszedł z miejsca zdarzenia, nie dzwoniąc po karetkę. Wkrótce poszkodowany wstał własnych siłach" Bez składu i ładu ten tekst.
Covidianin
miesiąc temu
Umarł na korone
NS..
miesiąc temu
III sort
bEhgGqzT
Nsm
miesiąc temu
Polacy zamiast sprowadzić do WB cos dobrego to sprowadzili rasizm,agresję, bandytyzmu,... Ogólnie nie są lubiani, taka jest prawda.
Adam
miesiąc temu
To nie był przyjaciel tylko gah, który wyłącznie czekał na okazję by dobrać się do madam. Najwięcej zdrad jest ze strony udających przyjaciół, niby kolegów i opojów.
terakota
miesiąc temu
Kto to pisał? "upadł i uderzył głową o posadzkę." Posadzka na moście? Posadzka to raczej w pomieszczeniach, halach,magazynach. Na moście to raczej chodnik lub jezdnia.
Gość89
miesiąc temu
Myślę że prawie każdemu facetowi by poniosły nerwy. Nie dziwię mu się bo pewnie też bym negatywnie zareagował. Połówka to jest świętość. A dziś to chyba żadnej kobiecie nie można ufać. Dlatego się zastanawiam czy sam nie powinienem zacząć zdradzać.
A idz
miesiąc temu
Najlepszy przyjaciel to wróg
Jerzy
miesiąc temu
Po twarzy widac ze blizej mu do goryla niz czlowieka
IQIQ
miesiąc temu
Nie o morderstwo tylko pobicie ze skutkiem śmiertelnym
rrrrr
miesiąc temu
No to lasencja ma teraz radochę - za rzekomy(!?) pocałunek facet stracił życie. Zginął praktycznie na jej oczach - zadowolona? Powinna odpowiadać za współudział i podżeganie do czynu przestępczego. A sam zabójca zamiast więzienia powinien płacić rodzinie zmarłego alimenty przez conajmniej 20 lat i w wysokości dochodów tego człowieka. Wtedy kara byłaby mądra i sprawiedliwa
Dwa+Jeden
miesiąc temu
Gdzie 2-ch się bije .....
Aha
miesiąc temu
Jakto ją pocałował? To skoro o tym wie to przytomna była.. czyli nie stawiała oporu jakiegos wielkiego.
bEhgGqzL
no tak wszyst...
miesiąc temu
Almanzor wszystkich wzajemnie witał, Wodza najczulej uścisnął, Objął za szyję, za ręce chwytał, Na ustach jego zawisnął. A wtem osłabnął... padł na kolana... następnie 'Pomimo braku oznak życia napastnik odszedł z miejsca zdarzenia...'
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić