aktualizacja 

Dramatyczne świadectwo. To wstrząsające wspomnienie papieża Franciszka

24

Na oficjalnym profilu papieża Franciszka na portalu X pojawiła się krótka historia przedstawiona przez zwierzchnika Kościoła Katolickiego. To dramatyczne świadectwo muzułmanina ma oddawać "obraz dzisiejszego Kościoła".

Dramatyczne świadectwo. To wstrząsające wspomnienie papieża Franciszka
Papież Franciszek przedstawił intencję modlitewną na marzec. (Twitter, Papież Franciszek)

Trwający Wielki Post to dla wielu katolików czas refleksji nad własnym życiem i otaczającym światem. Z przesłaniem na marzec wystąpił papież Franciszek, prezentując na swoim profilu na portalu X dramatyczną historię świadectwa wiary pewnego muzułmanina.

Niezwykłe świadectwo mężczyzny przywołane przez Franciszka

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy wypowiedzieli się o postawie Franciszka. Specjalistka wyjaśnia

Przywołał on wspomnienia z wyspy Lesbos, którą odwiedził w 2016 r. Wówczas papież Franciszek, odwiedzając obóz dla uchodźców, usłyszał historię jednego z mężczyzn. Wyznawca islamu powiedział, że jego żona była chrześcijanką, a jej losy potoczyły się tragicznie.

Kiedy w naszym kraju przyszli terroryści, spojrzeli na nas i zapytali jakiej jesteśmy religii. Zobaczyli, że moja żona ma krzyżyk i kazali jej rzucić go na ziemię. Nie zrobiła tego, a oni na moich oczach poderżnęli jej gardło - te słowa uchodźcy przytoczył papież Franciszek.

Ta historia stała się przyczynkiem do wielkopostnych rozważań papieża Franciszka. Zwierzchnik Kościoła stwierdził, że męczennicy są wśród nas i aktualnie jest ich więcej, niż na początku chrześcijaństwa.

Bracia, siostry, zawsze będą wśród nas męczennicy. To znak, że jesteśmy na właściwej drodze. Mądra osoba powiedziała mi, że dziś jest więcej męczenników niż na początku chrześcijaństwa. Odwaga męczenników, świadectwo męczenników, jest błogosławieństwem dla wszystkich - stwierdził papież.

Franciszek zaapelował także, by marzec stał się miesiącem modlitwy za osoby, które na całym świecie ryzykują życiem za Ewangelię. Apeluje także o wsparcie dla misjonarzy, którzy krzewią kulturę chrześcijańską w bardzo niebezpiecznych miejscach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić