aktualizacja 

Dron wypatrzył wroga. Precyzyjne uderzenie. Jest nagranie

W czasie wojny w Ukrainie bardzo skuteczną bronią w walce z armią Putina okazały się drony. W sieci pojawiło się kolejne nagranie, na którym widzimy, jak ukraiński dron obserwuje wroga, a następnie wysyła pocisk w jego kierunku.

Dron wypatrzył wroga. Precyzyjne uderzenie. Jest nagranie
W czasie wojny w Ukrainie zaskakująco skuteczną bronią w walce z armią Putina okazały się drony (@UAWeapons, Twitter)

Ukraińcy wykorzystują drony do zadawania wrogowi precyzyjnych ciosów. Nowoczesny sprzęt jest wyposażony m.in. w kamery noktowizyjne. Drony są też zdolne do zrzucania małych bomb.

Na Twitterze opublikowano nagranie, na którym widać, jak ukraiński dron obserwuje rosyjski czołg. Maszynę próbowano ukryć przy jednym z budynków. Po chwili Ukraińcy przechodzą do ataku.

Ukraiński dron obserwuje rosyjski czołg, który schronił się w pobliżu budynku. Następnie jest on atakowany, prawdopodobnie ponosząc szkody - czytamy na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiodącą jednostką, która niszczy siły rosyjskie za pomocą dronów, jest Aerorozvidka. Powstała w 2014 r. jednostka Sił Lądowych Ukrainy specjalizuje się m.in. w rozpoznaniu powietrznym. Od początku wojny obrała na cel czołgi, pojazdy dostawcze oraz przewożące sprzęt elektroniczny.

Znajdziemy i wyeliminujemy drani, gdziekolwiek są - czytamy na facebookowym profilu "Aerorozvidka".
Zobacz także: Obejrzyj także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić