Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Duchowni straszą dzieci. Konsekwencje za niechodzenie na religię

260
Podziel się

Uczniowie krakowskich szkół otrzymali ulotkę przygotowaną przez Archidiecezję Krakowską. Czytają w niej, że za niechodzenie na religię wiąże się z problemami. Rodzice nie są zadowoleni.

Duchowni straszą dzieci. Konsekwencje za niechodzenie na religię
Archidiecezja Krakowska straszy dzieci. Mówi o dużych konsekwencjach (GETTY, RJ Sangosti/MediaNews Group/The Denver Post via Getty Images)
bELdZLNN

Do kontrowersyjnej ulotki dotarła "Gazeta Wyborcza". Co ciekawe, dostarczyła ją mama ucznia jednego z krakowskich szkół, który nie uczęszcza na religię. Zaniepokojony syn powiedział do matki: ""Czy niechodzenie na religię jest karalne?".

Religia w szkole to temat, który wywołuje wiele emocji wśród rodziców. Według obecnych przepisów, nie ma obowiązku organizowania lekcji religii w placówce szkolnej, dzieje się to wyłącznie na życzenie rodziców lub uczniów. Chęć uczestnictwa w zajęciach musi być wyrażona pisemnie.

bELdZLNP

Archidiecezja Krakowska ma jednak inne zdanie w tym temacie. Wspomniana ulotka zawiera informacje dla rodziców, którzy powinni wybierać dla swoich dzieci szkoły zapewniające wychowanie katolickie.

Rezygnując z lekcji religii, możesz zostać niedopuszczony/-a do niektórych sakramentów i funkcji w Kościele. Nieuczęszczanie na religię w szkole ma wiązać się z brakami w edukacji, które uniemożliwią potem zawarcie sakramentu małżeństwa - cytuje ulotkę "Gazeta Wyborcza".

Krytyka ulotki

Jolanta Gajęcka, dyrektorka szkoły podstawowej nr 2 w Krakowie, która deklaruje się jako osoba głęboko wierząca, nie jest zadowolona z decyzji Archidiecezji Krakowskiej.

bELdZLNV
Ta ulotka straszy, zamiast mówić o tym, co w Ewangelii jest najważniejsze, czyli o miłości. Dodatkowo wprowadza w błąd, bo przecież nie jest tak, że jak się nie chodzi na religię, nie można przyjmować komunii świętej - tłumaczy.
Zobacz także: Kolejne miliony dla Bąkiewicza? Komentarz Czarneckiego
bELdZLOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(260)
ks. Marek
1 tyg. temu
Bardzo dobrze napisane, młodzież do chodzenia trze4ba i przymusić! Niedługo dzięki najlepszej partii PiS oraz Szanownemu Panu ministrowi Czarnkowi, będzie obowiązkowa! I zobaczymy kto tu ma rację ! Szach mat! Skąd ta buta , niewdzięczność , chęć życia w grzechu?! Bardzo dobrze napisane! Bóg zapłać!
Voytec
2 tyg. temu
Wyborcza jak zwykle na posterunku, każda instytucja ma wewnętrzne przepisy, Kościół też, kto nie chodzi na religię, nie idzie do komunii, czy bierzmowania, proste!
Wolna Polska
2 tyg. temu
Co klechy mają do powiedzenia , to kwestia każdego a także rodzica. Ale widząc pewnie że tak już nie są naiwni ludzie, działają aby zastraszyć dzieci aby te jako przyszli dorośli/ wyborcy przychylniej jak ta i POprzednia władza spoglądały na ich chocholi taniec i dojenie z podatków, to się przypadkiem nie nazywa złodziejstwo? Nawet SLD , dało klechą, to już jako nieśmieszny żart dopowiem, ale przyzwoitość nakazuje powiedzieć prawdę i każdego kto daje bezpodstawny żadnej tym pasożytom w kieckach , opisać a służyć to powinien taki "polityk" jako ministrant.
bELdZLOr
E a
2 tyg. temu
I NA TAKICH NIE MA PRAWA?Moja rzecz,czy będę chodzić czy nie ..Zenada
Tomek1
2 tyg. temu
Też jestem bez komuni albo bierzmowania i jakos dobrze mi sie żyje. Jak umre tez nie życze sobie nic związanego z kościołem...
Biskup trup
2 tyg. temu
Straszą dzieci???? Robią im rzeczy o wiele gorsze!!!!
Iza
2 tyg. temu
Za moich czasow tez straszyli,lata 90, puscil nam ksiadz na lekcji, klasa 3,jeden film gdzie facet jadl puchl az go rozerwalo na strzepy, ze trzeba chodzic do kosciola bo jestesmy grzeszni. Nic sie jak widze nie zmienilo.2021, a oni dalej spisuja kto byl na roratach.
Zenon Felcz
2 tyg. temu
Nie mam żadnego szacunku do tych kłamców, złodziei, dziwkarzy i faryzeuszów! Kler mówi co innego, robi co innego. Żenada!
[hyperlink bl...
2 tyg. temu
straszą tym, że nie dopuszczą do sakramentów. Naprawdę? Ja nawet nie wierzę w Boga. Ładne mi groźby lol
Leon
2 tyg. temu
Kler sam spowodował, że kościoły już są (albo zaraz będą) puste. Chwała Bogu! Na szczęście wiara w Boga to nie to samo co wiara w hierarchię.
Veto
2 tyg. temu
Jędraszewski straszy dzieci.. Żeby jego nie zaczęli straszyć za te przekręty które robił jako biskup!
Lucek fer
2 tyg. temu
Znajdzie się krata na wdzianko prałata.
Belzebub
2 tyg. temu
Niebać Kler!!!!!
bELdZLOj
Belzebub
2 tyg. temu
Niebać Kler!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić