Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Dwie trzecie Polaków negatywnie ocenia rząd. PiS ma powody do niepokoju

38
Podziel się:

66 proc. Polaków ma złe zdanie o rządzie PiS. Pozytywnie ocenia go tylko jedna czwarta badanych – wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Ponad 60 proc. osób negatywnie wypowiada się także na temat prezydenta Andrzeja Dudy. Na przychylność obywateli nie może liczyć także premier Mateusz Morawiecki.

Dwie trzecie Polaków negatywnie ocenia rząd. PiS ma powody do niepokoju
Polacy negatywnie oceniają rząd Mateusza Morawieckiego (PAP)

Pracownia Kantar Public zbadała w styczniu 2022 roku nastroje Polaków względem rządu, premiera i prezydenta. Z badania Barometr Opinii wynika, że obywatele nie oceniają dobrze działań Prawa i Sprawiedliwości.

Dwie trzecie Polaków negatywnie ocenia rząd. 25 proc. badanych jest odmiennego zdania. Odpowiedź "trudno powiedzieć" zaznaczyło 9 proc. ankietowanych.

Polacy krytykują rząd. Oberwało się Mateuszowi Morawieckiemu

Czarne chmury zbierają się także nad premierem Mateuszem Morawieckim. Jego działania afirmuje 27 proc. obywateli. Premiera krytykuje 63 proc. badanych, a 10 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

W porównaniu do grudniowego badania o 1 pp. wzrósł odsetek osób, które negatywnie oceniają premiera. O tyle samo zwiększyła się także liczba osób niezdecydowanych.

Ponad 60 proc. badanych jest niezadowolona z pracy prezydenta

W rankingu źle wypada także prezydent Andrzej Duda. Z jego postawy niezadowolonych jest 62 proc. obywateli. 29 proc. ankietowanych ocenia prezydenta pozytywnie. Kantar Public podaje, że 9 proc. osób nie ma w tej sprawie opinii.

Badanie przeprowadzono w dniach 21-26 stycznia 2022 na reprezentatywnej grupie 1012 mieszkańców Polski w wieku od 15 lat wzwyż. Ankiety prowadzono w formie wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Obejrzyj także: Poseł PiS szczerze o "lex Kaczyński". Powiedział, co mu się nie podoba

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Atrapa
10 miesięcy temu
Telewizji Polskiej !!!
ATRAPA
10 miesięcy temu
Polskiego rządu !!!
PiS=
10 miesięcy temu
Polski problem
Premier
10 miesięcy temu
nienormalnych czasów !!!
Jaki rząd
10 miesięcy temu
taki premier !!!
Jaki rząd
10 miesięcy temu
taka władza !!!
Mózg
10 miesięcy temu
Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości to stanie się Afganistanem a nawet Afryką Europy, będzie skansenem ciemnoty i zacofania oraz zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną i Putin na nas łapy położy! Lewica to partia, która popiera unijne wartości a od unijnych wartości uzależnione są dotacje a tym samym los każdego Polaka. Dalej głosujcie na pis i konfederację, oni pistępują tak jak im Putin powie. Lepsza lewica i unijne dotacje, niż pis i konfederacja oraz brak dotacji, fanatyzmu religijno - nacjonalistyczny i ciemnota oraz bycie pod zaborem rosyjskim. Raz Polska zmieniła kulturę i wyznanie i zyskała. Niech Polska będzie nowoczesna, świecka i bogata a nie ZACOFANA, religijno nacjonalistyczna i biedna i skłócona z całym światem, na łasce Putina i biedna. To pis i konfederacja podzielili Polskę, dzieląc obywateli polskich na lepszy sort tzw,, prawdziwi Polacy " i gorszy sort czyli antypolaków, zdrajców itd. Według pis i konfederacji jak ktoś nie jest katolikiem o prawicowym światopoglądzie to nie jest Polakiem a prawdziwy Polak to tylko katolik o prawicowym światopoglądzie a jak dostajesz od tego wzorca to jesteś wrogiem. W Polsce węgla jest mało, sporo go stracono podczas katastrofy w Turowie i dlatego węgiel sprowadza się z Rosji, ale tego głośno się nie mówi! Jak pis lub konfederacja będą rządzić Polską to będziemy mieli NSDAP +faszyzm + nacjonalizm +fanatyzm religijny oblany sosem inkwizycyjnym z posypką feudalizmu i cyrki z seriali zniewolona i gra o tron oraz życie w czasach rewolucji przemysłowej (ziemia obiecana film) a potem polski na mapie nie będzie a Rosja się powiększy o wielkość Polski! Co jest mniejszym złem? Nie dajmy zrobić z nas zapaści cywilizacyjno-gospdarczej oraz drugiego Afganistanu wręcz Afryki lub Indii. Indie są prawicowo religijne i szwaczki tam zarabiają 30 centów za godzinę pracy, a im bardziej zacofany kraj tym tańszą siłą roboczą jest. Więc wyciągnięcie wnioski.
Pis Standardy...
10 miesięcy temu
cała prawda o Pis! I ich standardy moralne! wy katolicy nie jesteście chrześcijaninami, bo Chrystus zakazał zabijania nawet w obronie własnej i tak robili ci pierwsi chrześcijanie! Po drugie chrześcijaństwo nakazuje cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek oraz wybaczać i zapomniać wszystko i kochać swojego kata (cierpieć na syndrom Sztokholmski), być niewolnikiem, podnóżkiem itd! A wy katolicy innym nakazujecie żeby wam wszystko wybaczać, żeby inni dawali sobą pomiatać a sami zamiast postępować zgodnie ze swoją wiarą nawet gdy jest to niewygodne to powołujecie się na wartości i ideologie sprzeczne z waszą wiarą. Ja nie obchodzę świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy itd bo jestem konsekwentna w swoim antyreligijnym, ateistycznym i lewicowym światopoglądzie. A wy konserwatyści i wierzący : 1. Bierzecie zasiłki i mieszkacie w mieszkaniach socjalnych i bierzecie stypendia, chociaż socjal to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 2. Korzystacie z praw pracowniczych, przepisów chroniących przed dyskryminacją itd (zamiast cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek), Chodzicie do szkół państwowych chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich w celu tępienia ciemnoty i zacofania i zabobonu! 3. Przywłaszczacie sobie powszechną edukację (szkoły państwowe) chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 4. Odmawiacie ludziom sprzedaży :prezerwatyw i innych rzeczy bo są sprzeczne z waszą religią i światopoglądem! (klauzula sumienia i deklarację) zamiast nie wykonywać zawodów polegających na robieniu rzeczy niezgodnych z waszymi wartościami! 5. Powołuje się na wolność, równość tolerancję i demokrację chociaż jesteście ich przeciwnikami! 6. Jak ktoś wam wygranie, że Wasze,, miłój bliźniego" otwartości na drugiego człowieka i szacunek dla drugiego człowieka jest tylko w teorii. A w praktyce wygląda, tak : niekatolick i osoba nie będąca katolikiem to gorszy sort, którego za wszelką cenę z niego trzeba przerobić na was oraz jak ktoś się nie nawróci to go zniszczycie oraz nawet siebie na wzajem żrecie! A WYGARNIĘCIE TEGO FAKTU O OTWARCIU NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA I MIŁÓJ BLIŹNIEGO ZAWYWACIE POWOŁYWANIEM SIĘ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO A TO TYLKO WYGARNIĘCIE WASZEJ OBŁUDY I HIPOKRYZJI. BO CHRZEŚCIJAŃSKIE I KATOLICKIE ORAZ KONSERWATYWNE WARTOŚCI NAJLEPIEJ NARZUCIĆ INNYM , A SAMEMU KORZYSTAĆ Z WARTOŚCI LEWICOWYCH I ŚWIECKICH BO TAK WYGODNIE! To opis standardów PiS
Cywilizowany
10 miesięcy temu
niedługo z powodu gigantycznej podwyżce węgla niektóre rodziny będą marznąć bo nie będzie ich stać na opał, ale ważne, że będziemy marznąć w duchu prawdziwie katolickim. Wartości dla pisu są najważniejsze, zwłaszcza te, które Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny! Polska przyjęła chrzest pod przymusem i groźbą wojny! Polska prawica czepia się jej, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię narzuconą nam przez te same państwa!
Babunia
10 miesięcy temu
jak Ci się inni nie podobają to sam wyjedz,każdy z nas płaci podatki w tym kraju i jest takim samym obywatelem Polski jak Ty ale każdy ma prawo do swojego zdania i poglądów, podobno Polska to kraj demokratyczny i z tego co mi wiadomo to jeszcze nie jesteśmy krajem wyznaniowym, plujecie na muzułmanów, żydów a jesteście tacy sami, chcecie wszystkich podporządkować, zapewniam Ciebie i Tobie podobnym że nie damy się wygonić z własnej ojczyzny bo tak się katolikom podoba a tak naprawdę to kto Was PiS-ców będzie utrzymywał jak wyjadą Ci co nie popierają PiS-u, pomyślałeś o tym, zostanie niecałe 30% narodu i kto utrzyma tą nienażartą partię rządzącą i was liczących na wszelkie socjale, które są pomysłem środowisk lewicowych, które wyzywa się od lewactwa, komuchów itd.
Miastowy
10 miesięcy temu
Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa. Więc za kary od Unii Europejskiej i brak dotacji unijnych podziękujcie pis, konfederacji, Rydzykowi, Kaji Godek oraz kościołowi i Kaczyńskiemu, bo za ich wybryki cała Polska ponosi konsekwencje.
GulDukat
10 miesięcy temu
Za który projekt Pis-u by się nie wziął NIK tam ogromne nieprawidłowości i przekręty
Goldengecko
10 miesięcy temu
Pamiętajmy że Pis wprowadził przepisy o tzw. ochronie życia jak to wygląda w praktyce nie jeden się już obywatel przekonał nie zależnie na kogo głosował
Goldengecko
10 miesięcy temu
Może jednak obywatele nie chcą drugiej Turcji gdzie przed rządami jednego człowieka średnia zarobków w Turcji była realnie jak w Polsce teraz w przeliczeniu na złotówki to realnie mają 1150 złotych i realna inflacja 80% oczywiście to nie wina rządu tam (skąd znamy tę śpiewkę)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić