o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Najinteligentniejsi politycy według Polaków. Kaczyński nie będzie zachwycony

253
Podziel się

Z sondażu Kantar wynika, że Polacy uznają Szymona Hołownię i Rafała Trzaskowskiego za najinteligentniejszych i najbardziej nowoczesnych polityków. Badani najgorzej ocenili natomiast Jarosława Kaczyńskiego.

Najinteligentniejsi politycy według Polaków. Kaczyński nie będzie zachwycony
Szymon Hołownia najinteligentniejszym politykiem? (AKPA)
bEEEbFGt

Polacy biorący udział w badaniu Kantar Publik oceniali inteligencję polityków. Podawali liczbę od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało, że dany polityk jest ich zdaniem inteligentny, a 7 - że jest nieinteligentny. Ocenie poddano Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Borysa Budkę, Włodzimierza Czarzastego, Szymona Hołownię, Jarosława Kaczyńskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Rafała Trzaskowskiego oraz Donalda Tuska.

Na podstawie odpowiedzi ankietowanych wyliczono średnią dla każdego polityka. Im była ona niższa, tym inteligencja polityka została lepiej oceniona. Za odpowiedzi pozytywne uznano liczby od 1 do 3, a za negatywne - od 5 do 7.

bEEEbFGv

Badani uznali, że najinteligentniejszym politykiem jest Szymon Hołownia. 57 proc. badanych stwierdziło, że jest on inteligentny, a 14 proc. że nie. Średnia ocen wyniosła 2,9. Na kolejnym miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski ze średnią 3,0. Zdobył o 2 punkty procentowe więcej pozytywnych opinii niż Hołownia, ale też 17 proc. opinii negatywnych.

Podium zamknął Donald Tusk, który uzyskał średnią ocen 3,1. 58 proc. badanych oceniło go jako polityka inteligentnego, a 20 proc. przeciwnie. Kolejne miejsca zajęli Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, a także Borys Budka i Krzysztof Bosak (obaj ze średnią 3,7). Zaraz za nimi uplasował się lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty ze średnią oceną inteligencji 3,8.

bEEEbFGB

Jarosław Kaczyński najmniej inteligentnym politykiem?

Polacy za najmniej inteligentnego polityka uznali Jarosława Kaczyńskiego, który uzyskał średnią 4,0. 37 proc. badanych przyznało mu negatywne oceny, a 44 proc. pozytywne.

Jeśli chodzi o nowoczesność polityków, najwyższe ocen zdobyli ex aequo Hołownia oraz Trzaskowski ze średnią 3,0. Na trzecim miejscu uplasował się Robert Biedroń ze średnią 3,3, a na czwartym Donald Tusk ze średnią 3,5. Kolejne miejsca zajęli: Bosak, Kosiniak-Kamysz oraz Budka (wszyscy ze średnią 3,8) oraz Czarzasty ze średnią 4,2. Za najbardziej nienowoczesnego polityka uznano Jarosława Kaczyńskiego, który otrzymał średnią 5,3.

Najniższa nota Jarosława Kaczyńskiego (neutralna 4) to wynik kontrowersyjnych odpowiedzi, a nie niskiego odsetka pozytywnych ocen. Co ciekawe, również 33 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Jarosław Kaczyński jest raczej nienowoczesny niż nowoczesny. Nasuwa się więc pytanie, czy dla wszystkich odpowiadających nowoczesność jest cechą pozytywną? - skomentowała ekspertka Kantar Public Anna Trząsalska.
bEEEbFGC

Zobacz także: Rząd nie będzie walczył z antyszczepionkowcami? „To problem uniwersalny”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEEbFGW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(253)
Khf
2 miesiące temu
Mam odruch wymiotny przy jakiejkolwiek próbie patrzenia i słuchania bełkotu politykuf z PiSuaru. Inne opcje też mają wiele za uszami ale fenomen wywoływania torsji u myślącej części społeczeństwa jest jeden.
LikeL4
2 miesiące temu
Szymon wyraza ta inteligencje przez lzy A rafonix to nawet nie wie co tam w Wawie slychac🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐖
🦥🦥🦥🦥🦥🦥
2 miesiące temu
No napewno czaki i Rafał na L4 są bardzo inteligentni🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒🐒
bEEEbFGX
🤢🤮🤢🤮🤢🤮
2 miesiące temu
Inteligentni🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🥰🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠
Pamiętajcie
2 miesiące temu
niemieckie media nigdy ci prawdy nie napisza ,to tak jak tvn
ale to
2 miesiące temu
tylko POlacy ,a tych jest niespełna 9%, he he he
duperelczyk
2 miesiące temu
Medialna manipulacja !
Konrad
2 miesiące temu
Oj marzyciele marzyciele :) Budka jest najinteligentniejszy a nie jakis Tusk czy Kaczynski:)
Petern
2 miesiące temu
Ten najmniej inteligentny bije na głowę tych geniuszy w prawie każdych wyborach i to już od kilku lat .
Ewa
2 miesiące temu
Czy u Cieplego Robercika Matkobijcy była osobno oceniana jego kiszka stolcowa, wszak to ona stanowi istotę jego obrzydliwe bytu (odbytu)
tvn- o2-WP
2 miesiące temu
media,które boją się,że zostaną zaorane na oczach milionów potencjalnych wyborców
SUWEREN
2 miesiące temu
Tak byśmy chceli ale jak patrze na ciebie hołownia to widzę że błazen nie będzie miał przebicia w polityce. Może gdybyś wyszedł na ulice wraz z Polakami którzy chcą zbrodniarzy szczepinkowych ukarać to poparcie by ci skoczyło ale nawet na to jestes za głupi
Prezes
2 miesiące temu
was 2050, PO-psl ,czapkami nakryje na pierwszych najblizszych wyborach ,he he he
bEEEbFGP
tomek
2 miesiące temu
Najinteligentniejsi, którzy nie mają zielonego pojęcia o rządzeniu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić