Dwulatka zachwyciła świat. Najmłodszy członek wyjątkowego stowarzyszenia

56
Podziel się:

Kashe Quest z Los Angeles nie jest zwykłym dzieckiem. Dwulatka dzięki swojemu wyjątkowo wysokiemu IQ dołączyła do elitarnego klubu Mensy. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Dwulatka zachwyciła świat. Najmłodszy członek wyjątkowego stowarzyszenia
Dwulatka została najmłodszym członkiem Mensy w historii (Instagram)

Elitarne stowarzyszenie Mensa może pochwalić się nową członkinią. W jego szeregi wstąpiła Kashe Quest z Los Angeles. Zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczynka ma zaledwie dwa lata. Kashe w bardzo młodym wieku znalazła się w gronie osób z niezwykle wysokim IQ.

Aby dołączyć do Mensy, należy spełnić pewne warunki. W Stanach Zjednoczonych każdy kandydat musi uzyskać co najmniej 132 punkty w teście IQ Stanford-Binetare. Wynik ten osiąga zaledwie 2 proc. populacji ludzkiej. Przeciętny Amerykanin ma np. IQ równe 100. Kashe Quest osiągnęła imponujący wynik aż 146 punktów. To pozwoliło jej stać się najmłodszym członkiem stowarzyszenia w historii jego istnienia.

Kashe Quest od urodzenia przejawiała niezwykłe umiejętności. Już w wieku półtora roku zaczęła uczyć się czytać, potrafi mówić po hiszpańsku i zidentyfikować wszystkie 50 stanów na mapie USA. Cudowne dziecko umie również liczyć do 100, zna język migowy i identyfikuje elementy układu okresowego po ich symbolach. Rodzice dziewczynki zapewniają jednak, że pomimo jej geniuszu chcą, aby miała normalne dzieciństwo.

Zobacz także: Opłata reprograficzna. Ekspert komentuje słowa Łepkowskiej: Pomylone i pomieszane pojęcia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić