Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Wyznanie dyrektora firmy AstraZeneca. Mówi o kasie

96
Podziel się:

Pascal Soriot udzielił wywiadu, w którym odniósł się do krytyki pod adresem szczepionki produkowanej przez firmę AstraZeneca. Dyrektor generalny podkreślił, że preparat wytwarzany przez jego koncern jest skuteczny w walce z różnymi mutacjami koronawirusa. Zapewnił też przy okazji, że jego firmie wcale nie zależy na wielkich zyskach ze szczepionki.

Wyznanie dyrektora firmy AstraZeneca. Mówi o kasie
Pascal Soriot odniósł się do krytyki szczepionki na COVID-19 AstraZeneca. Bronił jakości produktu, za którym stoi jego koncern (Getty Images)

Pascal Soriot udzielił wywiadu portalowi Financial Times. Dyrektor generalny AstraZeneki odniósł się do zarzutów, że szczepionka produkowana przez reprezentowany przez niego koncern jest nieskuteczna wobec nowych mutacji. Soriot podkreślił, że ta krytyka jest nieuzasadniona.

Szczepionka na COVID-19. Dyrektor generalny AstraZeneki o preparacie

Jak dowodził Pascal Soriot, w porównaniu do innych preparatów przeciw COVID-19 szczepionka AstraZeneca wypadła tylko nieznacznie gorzej. Dotyczy to testów skuteczności przeciw szczepowi zidentyfikowanemu w Kent czy w Indiach. Były one przeprowadzane na zwierzętach.

Pascal Soriot odniósł się także do dostarczenia do Europy mniejszej liczby preparatów, niż początkowo zakładał. Polecił, aby spojrzeć na sytuację pod innym kątem – do mieszkańców całego świata trafiło ponad 400 milionów dawek szczepionki AstraZeneca, co uratowało tysiące istnień przed COVID-19.

Możesz spojrzeć na to, jak na w połowie pustą szklankę: dostarczyliśmy mniej, niż spodziewano się, że dostarczymy dla Europy. Możesz również spojrzeć na szklankę jako w połowie pełną: dostarczaliśmy ponad 400 milionów dawek i uratowaliśmy dziesiątki tysięcy istnień – podkreślił Pascal Soriot (Financial Times).
Zobacz także: Zobacz też: Dr Sutkowski o powikłaniach po Astra Zenece. "Jeżeli będą badania naukowe na ten temat, to nie będziemy nią szczepić"

Dyrektor generalny AstraZeneki skrytykował także zarządy konkurencyjnych koncernów – Pfizer i Moderna. Odniósł się do prognozowanych przez nie zysków rzędu dziesiątków milionów dolarów, zarobionych na szczepionkach na COVID-19. Sam Pascal Soriot podkreślił, że jego koncern nie chce czerpać korzyści z pandemii.

Chcieliśmy zaoferować szczepionkę bez czerpania zysku, ponieważ uważaliśmy, że jako branża nie powinniśmy być postrzegani jako czerpiący zyski z tego typu pandemii – zaznaczył Pascal Soriot (Financial Times).

Jednocześnie Pascal Soriot przyznał, że plany, aby szczepionka AstraZeneka była dostarczana non-profit, spełzły na niczym. Dyrektor generalny koncernu tłumaczy, że próba naprawy wizerunku firmy nie powiodła się przez "pecha" oraz osoby, które nie rozumiały tej idei. Poskarżył się również na nieustanną krytykę ze strony wielu osób, w tym często posiadających wyłącznie teoretyczną wiedzę na temat realiów produkcji szczepionek.

Ludzie po prostu starają się dawać z siebie wszystko. Po prostu starają się produkować szczepionki, które ratują życia. To takie proste. A z drugiej strony bycie obiektem codziennej krytyki, nawet tej uzasadnionej, czasami ze strony kanapowych ekspertów, którzy mają swoje zdanie na każdy temat, jest naprawdę zniechęcające – podkreślał Pascal Soriot (Financial Times).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
Realista
12 miesięcy temu
juz rok temu firma AZ podala koszt produkccji...sprzedaje po kosztach. Krotka macie pamiec. Zreszta Polska bogaty kraj - AZ zl.11. Pfizer zl. 48 inni podobnie . Przeciez unia nie ma wlasnej Wunderwaffe, wiec trzeba UK karac za Brexit. Tymbardziej ze nie umia tezz spiewac w eurowizji...hehe
frontem do kl...
12 miesięcy temu
Nie zależy na kasie, ale ktoś chętnie płaci dużo wiecej, to nczemy nie ?
P0dsumowanie
12 miesięcy temu
Tak potwierdzam. Garbatynochal mowi prawde. Wcale nie zalezy im na kasie. Depopulacja natomiast to juz inna bajka
Goldengecko
12 miesięcy temu
A gdzie ta firma płaci Podatki?
ROYAL NAVY
12 miesięcy temu
Zaszczepilem się jedną dawką AZ na drugi dzień wieczorem trochę gorączki 38 stopni,kilka dni reka trochę bolała.Za kilka tygodni druga dawką...idę!Kilku znajomych też szczepili się AZ i wszyscy czuli się dobrze.
pacjent
12 miesięcy temu
1 szczepienie Moderna : wieczorem ból ręki , temperatura, nagły ostry ból w klatce piersiowej, brak oddechu już miałem jechać do szpitala. wstrzymałem się . W nocy straszliwy ból ręki i mięśni, kolan. Rano APAP nadal ból mięśni i ręki, zawroty głowy i tak przez 3 dni. A potem utrata energii i trochę gorszy słuch na jedno ucho. Po przejściu 100 metrów brak tchu , brak kondycji, czego nie było przed szczepionką. 20 maj II szczepienie , poinformowano mnie że skoro tak źle przechodziłem 1 szczepienie to po drugim będzie gorzej. Do wieczora spokój , w nocy temperatura, niesamowity ból ręki lewej ( tak gdzie szczepionka ) ręka napuchła , ból głowy, nocka nie przespana. Rano APAP trochę ulgi. Mała poprawa już miałem nadzieję że jest to za mną. I nagle dreszcze i drgawki patrzę na dłonie zrobiły się białe, paznokcie sine, mierzenie ciśnienia prawie 200/98 pojawiła się temperatura - APAP , lek od zbicia ciśnienia, ból w mięśniach , kolanach , trudności z chodzeniem oddychaniem ,ból głowy 2 dni w łóżku . Dzisiaj puściło. Ja rozumiem jest to konieczność ale sądzę że nie do końca szczepionki zostały przebadane ze względu na krótki czas i zagrożenie życia ludzi. Każdy organizm inaczej przechodzi szczepienia, znajoma po Pfizerze przez dzień nie chodziła nie miała siły. Ale chciałbym wiedzieć czy po tym szczepieniu i tak ciężkich objawach ubocznych nabyłem przeciwciała czy też nie i czy Ci co po szczepieniach nie mieli żadnych objawów pozyskali przeciwciała czy też nie .
JA_JO
12 miesięcy temu
ha ha ha A to ci filantrop ha ha ha ha
MACIUŚ
12 miesięcy temu
1 szczepienie ASTRA w marcu temperatura przez dwa dni po pyralginie spadała do 37.4 moja stała temp. wynosi 35, przez kolejne dni bez sił na leżąco, po 4 dniach zaczęłam się poruszać po mieszkaniu, ale pojawiły mi się wybroczyny na brzuchu i silne zawroty głowy, które nie ustąpiły. Neurolog przepisał mi 60 tabletek APO BETINA 24 mg i rezonans głowy i kontrolę po otrzymaniu wyniki (czekam jeszcze na wynik).Tymczasem zbliża się termin 2 dawki 28 maj .Lekarz rodzinny 1 wizyta teleporada wysłuchała i powiedziała,że trzeba czekać i że dostałam dobry lek. 2-ga wizyta bezpośrednio już w gabinecie lekarka zapytała,czy wybroczyny znikły, odpowiedziałam że tak, odrzekła"to wszystko w porządku" .Bolą mnie nogi do kolan ,puchną,są jak z drewna, pojawiają mi się mocne siniaki nawet po pobraniu krwi pojawił mi się ślad opaska,choć nigdy do tej pory takich odczuć nie miałam.Wówczas lekarka powiedziała,że nic nie może zrobić ale dała mi kartkę z nazwą badania do wykonania odpłatnie "DDIMER" celem ustalenia krzepliwości.Czy tak powinnam zrobić? Może ktoś miał podobny problem?Napiszcie
kaw
12 miesięcy temu
jak was nie przyjmą w razie choroby do szpitala to raz dwa się zaszczepicie.
woj-tek
12 miesięcy temu
Zaszczepiłem się Astrą w marcu , jeden dzień temp. 37,3 teraz w zeszłym tygodniu druga dawka , zero reakcji
Polak
12 miesięcy temu
Nie ważne że to preparat genetyczny, nieważne że jest nie przebadano i niewiadomo dokońca co to , nieważne że covida dalej niema zupełnie przypadkowo wpisanego jako choroba zakaźna,nieważne że to eksperyment dobrowolny bez możliwości ubiegania sie o odszkodowanie w razie wystąpienia teraz czy za rok lub 2 złych efektów. Ważne że w masmediach piszą i mówią że to jest super preparat i trzeba bo trzeba :)) hahahah! Jak dla mnoe wstrzykujcie co chcecie ale baranki przeczytajcie chodziaż ulotke tego preparatu i sprawdzie kto wezmie odpowiedzialnosc za wasza śmierc po przyjęciu cód scepionki. Nikt? Hmmm....
Agna
12 miesięcy temu
A co ma mówić?
1234be
12 miesięcy temu
Cuda. Uważam, że szczepionka AZ jest najlepsza z tych co nam dotychczas oferują. Nie wybrzydzałem. Taką mieli, taką zaszczepili. I tak się zastanawiam, czy jankesi nie zaczęli tej "wojny" z AZ, aby zmonopolizować rynek światowy. Skąd ta nagonka? Na szczęście brytyjsko - norweski koncern przetrwał burzę.
1234be
12 miesięcy temu
Zaszczepiłem się AZ. Żadnych problemów. Czekam na drugą dawkę. A to co ludzie "piszą i mówią" nie obchodzi mnie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić