o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Skuteczność 70-75 procent. Nowe informacje o szczepionce Pfizera

153
Podziel się

Koncern biotechnologiczny BioNTech przedstawił ustalenia w zakresie skuteczności szczepionki, którą opracował wraz z koncernem Pfizer, w walce z indyjską mutacją SARS-CoV-2. Skuteczność jest niższa niż w przypadku innych wariantów.

Skuteczność 70-75 procent. Nowe informacje o szczepionce Pfizera
Indie są jednym z państw najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19. Czy szczepionka Pfizer/BioNTech pomoże zatrzymać katastrofę? (Getty Images)
bECFaWoR

Informację na temat szczepionki przekazał Ugur Sahin. Prezes firmy BioNTech przyznał w rozmowie z agencją Reutera, że aż w 70-75 procentach chroni ona przed zakażeniem indyjską mutacją SARS-CoV-2.

Spodziewamy się, że szczepionka ochroni przed infekcjami na 70-75 proc. – zapewnił Ugur Sahin (Reuters).
bECFaWoT

Skuteczność szczepionki Pfizer/BioNTech w przypadku klasycznego wariantu koronawirusa wynosi 95 proc. Wysoki poziom utrzymuje się niezależnie od płci, grupy rasowej czy etnicznej zaszczepionych tym preparatem osób.

Koronawirus. Szczepionka upora się z indyjskim wariantem SARS-CoV-2?

Jak zaznaczył Ugur Sahin, do tej pory przetestowano skuteczność szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw aż 30 wariantom SARS-CoV-2. Zapewnił, że za każdym razem okazywała się ona wysoka.

Do tej pory mieliśmy okazję przetestować naszą szczepionkę przeciwko ponad 30 wariantom wirusa. Jak dotąd zawsze okazywała się skuteczna – podkreślił Ugur Sahin (Reuters).
bECFaWoZ

Jak informował Adam Niedzielski, w Polsce wykryto łącznie 16 przypadków indyjskiego wariantu SARS-CoV-2. Zgodnie z ustaleniami przedstawionymi w trakcie konferencji prasowej dwie z zakażonych osób należą do rodziny ewakuowanego z tego kraju polskiego dyplomaty. Ogniska nowej mutacji potwierdzono na razie w Warszawie oraz Katowicach.

W przypadku zakażenia indyjskim wariantem koronawirusa chory doświadcza tych samych objawów, na które skarżą się pozostali pacjenci z COVID-19. Może także zauważyć u siebie zaczerwienienie oczu, ból głowy, cierpieć na wymioty czy biegunkę. Co szczególnie niepokoi ekspertów, jest to również wariant wysoce zaraźliwy.

bECFaWpa
Zobacz także: Zobacz też: Szczepienia przeciw COVID. Czy pracodawca może sprawdzić, czy się zaszczepiłeś?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFaWpu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(153)
karol
2 miesiące temu
coś całkowicie cicho o milionach zmarłych w indiach po sputniku.
ythtu
4 miesiące temu
wszystko klamstwa
Irgfjh
4 miesiące temu
Tylko 30 różnych wariantów? A czemu nie sto? Co tam sto, tysiące...
bECFaWpv
Robert
4 miesiące temu
Ciemniejsi przyjadą sami do nas , ba wy ich zaprosicie do domu , przeciez innowacyjna amerykańska firma ich rękami dostarczy Ci jedzenie .
WAŻNE !!
4 miesiące temu
Chroni na 70-75% to tak jakby raczej tak, ale trochę nie.
leń
4 miesiące temu
autor ma problemy że pisze bzdury...gdzie taszczepionka . bo nikt żadnej nie dopuścił co najwyżje jakiś preparat na dwuletni test
cFFftt
4 miesiące temu
Ja juz 4 razy zaszczepiony [cool][czesc]
Ręce opadaja
4 miesiące temu
To może jeszcze zdjęcie z zębami ludzi chorych na covid. Jako ilustrację doktora od łopatologi.
Kuna
4 miesiące temu
Na wczasy do Indii, kochane niedowiarki.
antysol
4 miesiące temu
Przy podejściu jakie demonstrują nasi decydenci czwarta fala pewna "nie bo nie", brak konsekwencji w egzekwowaniu ograniczeń.
Mania
4 miesiące temu
A dopiero było 95%. Kłamstwo goni kłamstwo
oby nie
4 miesiące temu
po tekście -ja jestem już 2 razy szczepiona i maseczki w sklepie nosic nie musze-juz nic mnie nie dziwi... tepe ludziska zniszczycie sami kraj gospodarczo-obysmy nie płakali jak przyjdzie kolejna zima
vvv
4 miesiące temu
czwarta fala pewna.
bECFaWpn
nic44
4 miesiące temu
kłamstwo nie podają prawdziwych danych co się znajduje w tych szczepionkach czy była testowana laboratoryjnie certyfikatoraz dlaczego teraz testujecie na ludziach bez odpowiednich zabezpieczeń jak wam nie wstyd
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić