"Działa na wszystkie warianty wirusa". Podano termin

359

Moderna pracuje nad nową szczepionką, która ma skutecznie działać na warianty koronawirusa. Stephane Bancel, dyrektor generalny amerykańskiej firmy biotechnologicznej zdradził kiedy preparat pojawi się na rynku.

"Działa na wszystkie warianty wirusa". Podano termin
Wkrótce pojawi się nowa szczepionka Moderny. (PAP)

Podczas wirtualnego spotkania szczepionek szef Moderny przekazał kilka najnowszych informacji. Zapowiedział, że na przełomie lata i jesieni można się spodziewać nowej szczepionki, która będzie skuteczna na wszystkie warianty koronawirusa.

Nadwyżka szczepionek

Stephane Bancel dodał, że Moderna może wyprodukować w tym roku nawet miliard dawek. W przyszłym roku z kolei aż 1,4 miliarda. Jednocześnie szef amerykańskiego koncernu obawia się, że świat czeka nadwyżka mocy produkcyjnych.

W przyszłym roku będzie zbyt wiele szczepionek dla ludzi na naszej planecie - stwirdził Bancel.

Bancel skomentował także niedobory pracowników w fabryce Lonza w Visp w Szwajcarii, która ma licencję na wytwarzanie składników do szczepionki Moderny. Jest przekonany, że wkrótce ten problem zostanie rozwiązany i nie wpłynie na produkcję preparatu. Moderna chce także przyłączyć się do programu COVAX, który zaopatruje w szczepionki biedniejsze kraje.

Mam nadzieję, że jesteśmy na ostatniej prostej, aby uzyskać porozumienie z COVAX - dodał.
Zobacz także: Rezygnują ze szczepionki AstraZeneca. Jasne stanowisko prof. Tomasiewicza
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić