o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
APB
|

Dzień wolny w dniu szczepienia? Politycy chcą zmian

6
Podziel się

Czy w dniu szczepienia pracownik powinien mieć wolne? Szczepią się przeciw COVID-19 coraz młodsze osoby. W ich przypadku wyprawa do punktu szczepień często jest utrudniona z uwagi na obowiązki zawodowe.

Dzień wolny w dniu szczepienia? Politycy chcą zmian
Czy w dniu szczepienia pracownik powinien mieć wolne? (PAP)
bErygNnV

Dzień wolny dla osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19?

Szczepią się przeciw COVID-19 coraz młodsze osoby. Wiele z nich pracuje zawodowo. By udać się do punktu szczepień, nierzadko biorą urlop lub umawiają się na godzinę, gdy są już po pracy.

bErygNnX

Jest to tym bardziej uciążliwe dla tych, którzy dostali skierowanie na szczepienie w znacznie oddalonej od ich miejsca zamieszkania miejscowości. Co więcej, punkty szczepień często działają w godzinach, gdy większość osób jest najzwyczajniej w pracy. Nie każdy pracodawca zgadza się też, by pracownik wyszedł wcześniej w dniu szczepienia.

Władysław Kosiniak-Kamysz (lider PSL) jest zdania, że osoby, które chcą się zaszczepić, powinny mieć dzień wolny od pracy. Dzięki temu spokojnie przygotują się na przyjęcie szczepionki, dotrą na miejsce i bez stresu zaszczepią się.

bErygNod
Więc w dzisiaj obowiązujących przepisach pracownik musi skorzystać np. z urlopu, by móc jechać na szczepienie. To nie zachęca wielu, a związkowcy stawiają się tutaj - i my ich popieramy - za pracownikami, żeby mogli skorzystać z dnia wolnego - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErygNoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
xyz
3 miesiące temu
Rychło w czas im się przypomniało.... ja, nauczyciel rano szczepienie a potem na lekcje do szkoły (kl3 SP) po godzinie, zawroty głowy i lekki ból, ale cóż, urlopu nie ma, do lekarza nie ma jak się dodzwonić i trzeba było przeżyć.... i mając jeszcze pod opieką 25 dzieci.... Gdybym zemdlała.. panika na całą szkołę i trauma dla dzieci... ktoś pomyślał... nie, bo nauczyciel da radę... Proszę, bez komentarzy... "nikt nie kazał się szczepić".. nie kazał, ale jesienią chorowałam, więc już nie chcę przechodzić tego świństwa drugi raz i przynieść do domu a szczepienie daje szanse na brak zakażenia albo lekki przebieg.
Ggu
3 miesiące temu
A jak się szczepie że swoja starą to też się należało bedzie
Ares
3 miesiące temu
Kosiniak niech otworzy swoją firmę i dopiero będzie decydował
bErygNoz
Alex
3 miesiące temu
Nikt się nie chce dobrowolnie szczepić to szukają marchewki. Ciekawe kiedy sięgną po kija.
Dorcia
3 miesiące temu
Ja to bym dała tydzień wolnego - bo nie wiadomo czy wogule wrócą do pracy 😏😏😏😏
brawo ty
3 miesiące temu
Od razu tydzień na szczepienie.Bedą niektórzy zdziwienie jak się taplandemia skończ po osiągnięciu celu przez nwo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić