Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Dzieci są załamane. Biskup oznajmił, że św. Mikołaj nie istnieje

59
Podziel się:

Rodzice są oburzeni, a dzieci zrozpaczone po ostatniej wypowiedzi biskupa diecezji Noto na Sycylii. - Święty Mikołaj nie istnieje – powiedział duchowny podczas uroczystości z udziałem najmłodszych.

Dzieci są załamane. Biskup oznajmił, że św. Mikołaj nie istnieje
Biskup oznajmił dzieciom, że "św. Mikołaj nie istnieje" (Getty Images)

- Święty Mikołaj nie istnieje, a Coca Cola - ale nie tylko - wykorzystuje jego wizerunek, by zjednać sobie zaufanie jako ten, który niesie zdrowe wartości - powiedział biskup Antonio Stagliano podczas uroczystości w bazylice w Noto, w której udział wzięły tłumy, przede wszystkim rodziny z dziećmi. Słowa te padły po inscenizacji przybycia św. Mikołaja na koniu.

Biskup "zniszczył dziecięce marzenia"?

Czerwień stroju, który ma na sobie, został wybrana przez Coca Colę wyłącznie w celach reklamowych- mówił dalej duchowny, ku zdumieniu zgromadzonych osób.

Jego słowa wywołały niemałe kontrowersje. Wiele osób, szczególnie rodziców małych dzieci, była zbulwersowana zachowaniem biskupa. Niektórzy stwierdzili nawet, że Stagliano "zniszczył ich dzieciom marzenia". "Jednym zdaniem obalił dziecięcy mit"- napisał dziennik "La Stampa"

- Powiedziałem tylko, że święty Mikołaj nie jest osobą historyczną, jak biskup święty Mikołaj, na którym wzorowano fikcyjną postać - Stagliano odpowiedział na zarzuty. - Poza tym, dzieci wiedzą, że Święty Mikołaj to tata lub wujek. Więc nie rujnuję nikomu marzeń – dodał.

Duchowny dalej zachęcał dzieci, by miały bardziej rzeczywistą wizję św. Mikołaja, "aby lepiej przeżyć oczekiwanie, a przede wszystkim wymianę prezentów". - Dzieci powinny otworzyć się na poczucie wzajemnej pomocy, na solidarność darów z najbiedniejszymi dziećmi. Z całym szacunkiem dla producenta Coca Coli, zadaniem biskupa jest głoszenie ewangelicznej dobroczynności, także poprzez te symbole kultury popularnej - stwierdził biskup.

Zobacz także: Świąteczny tramwaj w Warszawie. Niezwykły skład wyjechał pierwszy raz w historii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
cococo
10 miesięcy temu
Sw. Mikołaj jest tak jak Bóg. Obaj nie istnieją fizycznie ale istnieją w nas. A Biskup to hipokryta.
Parafianin
10 miesięcy temu
Kler zaniedbany przez wiernych finansowo denerwuje się że za mało na tace dostaje i swoim dzieciom i wnukom za małe prezenty daje! Zamiast prezentów dla dzieci na tace dać parafianie!
...
10 miesięcy temu
św. Mikołaj nie istnieje, i co z tego? Dzieci mają radochę jak w niego wierzą, wyczekują tego momentu, czemu niszczyć dzieciom wiarę w coś? Bóg też nie istnieje, a jednak wielu dorosłych w niego wierzy... czemu?
robson
10 miesięcy temu
Przecież nie kłamał
Joazin
10 miesięcy temu
Kościół bazuje na wierze w postać, której nikt nie widział. Dlaczego dołki kopie pod św. Mikołajem? Co, z prezentami lipa? Jak ksiądz mówi do Ciebie Bóg zapłać to ile tej zapłaty wpłynęło na konto?
Hdhs
10 miesięcy temu
Święty Mikołaj istnieje bo jest nim każdy rodzic czy dobroduszną osoba w przeciwieństwie do p. boga, aniołków i wszystkich tych farmazonów.
sroka
10 miesięcy temu
Coś w tym jest. Bo ja za wszystkie prezenty muszę płacić.
Święty Mikoła...
10 miesięcy temu
Art. 190a. [Uporczywe nękanie. Kradzież tożsamości] § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Miejscowy
10 miesięcy temu
Pamiętam, że na starych ozdobach choinkowych babci Święty Mikołaj miał jeszcze pastorał i biskupią mitrę :) Zresztą chyba wszystkie dzieci w latach 80-tych wiedziały, że Święty Mikołaj jest biskupem, bo bardzo wcześnie uczyliśmy się o tym na lekcjach religii. A gdyby ktoś nawet przegapił, to dowiedział się tego z komunistycznego Teleranka. I jakoś nikomu nie zniszczyło to dzieciństwa. Myślę, że tu nie chodzi o dobro dzieci lecz o zastąpienie chrześcijańskich Świąt Bożego Narodzenia przez pogańską Gwiazdkę. I wszystko co przypomina o Bogu (np. osoba Świętego Mikołaja) musi zostać wymazane. Tak samo jest przecież z kolędami, które są zastępowane przez świąteczne piosenki typu "pada pada śnieg, idą święta, dzwonią dzwoneczki, dzyń dzyń dzyń" - ważne żeby nie było ani słowa o narodzeniu Jezusa! Nie mam nic przeciwko temu, żeby niewierzący świętowali w grudniu swoje Święto Zimowego Przesilenia, ale może pozwolicie chrześcijanom obchodzić jednak Boże Narodzenie?
Polak
10 miesięcy temu
Jest pandemia wszyscy obostrzenia kler jak zwykle święte krowy mimo pandemii rydzy urządza imprezę bałwochwalcza do tego politycy sługusy biegają przy don tadeuszo jak francuskie pieski WSTYD
Polacy RP
10 miesięcy temu
Kler to mafia razem z politykami czyli jedna wielka mafia przestępcza
mały
10 miesięcy temu
Biskup totalnie odjechał po gandzi w kadzidle...
oko orła
10 miesięcy temu
pewno to był biskup od mahometa
Rosomak
10 miesięcy temu
Nawet najgorsza pewność jest lepsza od niepewności, Po co okłamywać dzieciom mówiąc, że św. Mikołaj coś im przyniesie, miast powiedzieć "Dzieci na pamięć wyjątkowo dobrego człowieka jakim był, za życia, biskup o imieniu Mikołaj, w ten dzień dajemy dzieciom prezenta.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić