Dziecko zażyło kokainę w święta. Ojciec myślał, że to lekarstwo

4

5-letnia dziewczynka zamiast lekarstwa zażyła kokainę i w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Bolonii. Ojciec mówił o "tragicznym błędzie".

Dziecko zażyło kokainę w święta. Ojciec myślał, że to lekarstwo
koronawirus szpital łóżko (USK Wrocław)

Feralne zdarzenie miało miejsce 24 grudnia w Bolonii na północy Włoch. Ojciec 5-letniej dziewczynki zamiast lekarstwa, wrzucił jej do szklanki... kokainę.

Dziewczynka najpierw została zawieziona na pogotowie ratunkowe w Rawennie w regionie Emilia-Romania, po czym została hospitalizowana w szpitalu Sant'Orsola w Bolonii na oddziale intensywnej terapii pediatrycznej.

Życiu 5-letni nie zagraża już niebezpieczeństwo, jednak nie wiadomo co by się stało, gdyby nie szybka reakcja medyków. Ojciec dziecka tłumaczył się, że zrobił to zupełnie przypadkowo. Wedle jego relacji, pomylił narkotyk z lekiem moczopędnym w proszku.

Okoliczności zdarzenia bada włoska policja. Funkcjonariusze z wydziału kryminalistycznego udali się do domu dziewczynki, w którym znaleźli ślady kokainy.

Ojciec w więzieniu?

Jak czytamy na fanpage.it, prokurator Stefano Stargiotti otworzył przeciwko ojcu dziecka sprawę dotyczącą nieumyślnego spowodowania poważnych obrażeń. We Włoszech grozi za to kara od jednego do sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Zobacz także: Wrzawa po słowach Kaczyńskiego o jego telefonie. Poseł ma teorię
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić