Dziś popatrz w niebo. O 17:56 się zacznie

21

Już w środę o 17:56 podziwiać będzie można pełnię - ukaże się nam tzw. Śnieżny Księżyc. Bez wątpienia warto spojrzeć w niebo i cieszyć oko tym wyjątkowym widokiem.

Dziś popatrz w niebo. O 17:56 się zacznie
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Johner Images)

Nazwa "Śnieżny Księżyc" zaczerpnięta została z tradycji anglosaskiej. Rzekomo rdzenni mieszkańcy Nowej Anglii w USA w ten sposób określali drugą pełnię w roku. Mieli na uwadze to, że wypada w połowie mroźnej i śnieżnej zimy.

Obecnie, przynajmniej w Polsce, zima jest dość łagodna. Wobec tego wiele osób może uznać, że ta nazwa nie jest zbyt trafna.

W tym roku najbliższa pełnia powinna się nazywać raczej Błotnym Księżycem, bo zamiast białego śniegu wokół są drzewa bez liści, pożółkła trawa i błoto - spostrzega "Gazeta Wyborcza".

Jak obserwować Śnieżny Księżyc?

Oczywiście Śnieżny Księżyc obserwować można gołym okiem. Na naszym niebie najlepiej wypatrywać go od 17:56. Jeżeli pogoda będzie łaskawa i nie pojawią się chmury, to zjawisko będzie widoczne z każdego miejsca w Polsce.

Serwis ofeminin.pl zaznacza, że Śnieżny Księżyc ma przynieść dodatkową, miłosną energię, która może doprowadzić do rewolucji w naszych życiach osobistych. Wszystko za sprawą tego, że towarzyszą mu koniunkcja Wenus i Marsa.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić