aktualizacja 

Dziwne zachowanie Putina. Wszystko się nagrało

Władimir Putin w oczekiwaniu na spotkanie z prezydentem Turcji wykonywał dziwne gesty przed kamerami. Rosyjski przywódca wyglądał na zdezorientowanego, co nie umknęło uwadze mediów.

Dziwne zachowanie Putina. Wszystko się nagrało
Dziwne gesty Putina (Twitter)

W czwartek odbył się szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Uzbekistanie, m.in. z udziałem przywódców Rosji, Turcji, Białorusi, Azerbejdżanu, Iranu, Kirgistanu czy Pakistanu. W jego ramach Władimir Putin spotkał się m.in. z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Dziwne gesty Putina

Putin jednak musiał poczekać na spóźniającego się Erdogana. Był tym faktem wyraźnie zaskoczony - zwykle bowiem to na rosyjskiego przywódcę czekają światowi liderzy. Polityk stał przed przedstawicielami mediów i licznymi gośćmi szczytu.

W pewnym momencie kamera uchwyciła, jak najpierw macha w jednym kierunku, a następnie wskazuje w drugą stronę sali, parodiując uścisk i pocałunek, wykonywane z reguły na przywitanie. Najprawdopodobniej nie rozumiał, co dzieje się na sali.

"Wybryki Putina wyglądały żałośnie"

"Delikatna mowa dyplomacji" - piszą dziennikarze biura prasowego Kremla na Twitterze. "Dyplomacja" Putina przejawiała się też, kiedy podczas samej rozmowy z tureckim przywódcą lider Rosji zaliczył wpadkę, nazywając Erdogana premierem.

Ukraińskie media zaś sugerują, że zniesmaczony przez spóźniającego się Erdogana Putin chciał w jakiś sposób rozbawić widownię. - Wybryki Putina, niezdarnie naśladujące pocałunki i uściski, które najwyraźniej miały rozbawić zgromadzonych dziennikarzy i fotografów, wyglądały żałośnie - pisze portal TSN.ua.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Problemy ze zdrowiem Putina?

Szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Uzbekistanie był także powodem do sugestii o problemach ze zdrowiem Putina. Na jednym z nagrań widać, jak Recep Erdoğan trzyma rosyjskiego przywódcę pod ramię. Wygląda to tak, jakby Putin miał problemy z chodzeniem.

Sama rozmowa Putina i Erdogana się za zamkniętymi drzwiami i trwała 40 minut. Następnie zorganizowano briefing prasowy z ich udziałem. To kolejne spotkanie przywódców w ciągu ostatnich miesięcy. W lipcu media również zwracały uwagę na dziwne zachowanie rosyjskiego lidera podczas spotkania z Erdoganem. Prezydent Turcji również się spóźnił, a czekający na niego Putin robił dziwne miny.

Zobacz także: Rząd ostrzegał Europę przed Putinem, ale sam niewiele zrobił? "Kuriozalne zachowanie"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić