Kosma Szczepaniak| 
aktualizacja 

Egzamin ósmoklasisty 2020. Matematyka. Arkusze CKE, pytania

0

Egzamin ósmoklasisty 2020. W środę 17 czerwca ósmoklasiści mierzą się z arkuszem egzaminacyjnym z królowej nauk, a więc matematyki. Sprawdź, jakie zadania przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna w tym roku.

Jakie zadania z matematyki czekały na ósmoklasistów?
Jakie zadania z matematyki czekały na ósmoklasistów? (PAP)

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych są w trakcie swoich egzaminów końcowych. We wtorek 16 czerwca rozpoczęli zmagania z arkuszem z języka polskiego. W środę 17 czerwca przyszedł czas na zadania ścisłe z matematyki.

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00. Ósmoklasiści na jego wykonanie mają 1 godzinę i 40 minut. Część matematyczna składać się będzie z około 20 zadań, z których 15 ma formę testową jednokrotnego wyboru, a pozostałe - otwartą.

Egzamin ósmoklasisty. Arkusze CKE, pytania

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze z matematyki. Pojawiły się na stronie CKE po godzinie 13. Arkusze można zobaczyć TUTAJ.

Egzaminy ósmoklasisty w tym roku trwają od 16 do 18 czerwca. Po dzisiejszych testach z matematyki, przed uczniami zostanie już tylko jedna część, która odbędzie się w czwartek. Będzie to egzamin z języka obcego nowożytnego. Zdecydowana większość ósmoklasistów podejdzie do tej części pisząc arkusze z języka angielskiego. Rozpocznie się on również o godzinie 9:00 i potrwa 90 minut.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić