Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka polskiego już jutro. Przecieki krążą

0

Egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się już we wtorek, 14 maja. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim. W sieci pojawiły się już pierwsze informacje o przeciekach.

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka polskiego już jutro. Przecieki krążą
Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka polskiego już jutro. Przecieki krążą (Pixabay)

Egzamin ósmoklasisty 2024 rozpoczyna się we wtorek, 14 maja, o godzinie 9.00 testem z języka polskiego. Oprócz zadań otwartych i zamkniętych będzie także polecenie dotyczące stworzenia wypowiedzi pisemnej: rozprawki lub opowiadania. Na egzamin przewidziano 120 minut.

Egzamin ósmoklasisty 2024 z języka polskiego już jutro. Przecieki krążą

W sieci już pojawiły się przecieki dotyczące tego, co może znaleźć się na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego. Ciekawi?

Otóż, jak czytamy w serwisie Onet.pl, użytkownicy platformy X (dawniej Twitter) najczęściej wymieniaj "Kamienie na szaniec", jako potencjalną lekturę, której mogą dotyczyć pytania na egzaminie ósmoklasisty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Julia Wieniawa MARZYŁA O KONTUZJI: "Jestem trochę CZAROWNICĄ"

Pamiętajcie jednak, że takie informacje o przeciekach bywają okazją dla oszustów. Dlatego nie klikaj w podejrzane linki oraz nie ściągać z sieci plików, które opisane są jako arkusze egzaminu ósmoklasisty 2024 z języka polskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2024

W środę, 15 maja, o godzinie 9.00 uczniowie zmierzą się z matematykę i na rozwiązanie testu mają 100 minut. W czwartek, 16 maja, o godz. 9.00 czeka ich egzamin z języka obcego nowożytnego.

Do wyboru ósmoklasiści mają takie języki jak: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski oraz włoski. Podkreślmy jednak, że musi to być język, którego uczą się na obowiązkowych lekcjach w szkole. Ten egzamin potrwa 90 minut.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną 3 lipca 2024 roku.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić