o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Ekspert o Wielkanocy. "W majówkę zobaczymy efekty"

0
Podziel się

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski uważa, że wkrótce może dojść do wzrostu liczby zgonów spowodowanych koronawirusem. "Będzie to związane z opóźnionym efektem wysokiej liczby zachorowań w okolicach Wielkanocy" - uważa lekarz.

Ekspert o Wielkanocy. "W majówkę zobaczymy efekty"
Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. (PAP)
bDZoMcyd

Według Michała Sutkowskiego już wkrótce zobaczymy wzrost liczby zgonów. Będzie to efekt zakażeń, do których doszło podczas Wielkanocy. Jak dotąd rekordową liczbę 35 tys. przypadków odnotowano 1 kwietnia. 35 tys. Z kolei najwięcej zgonów zanotowano już tydzień później. Było ich aż 954.

O takich danych mówiłem od tygodnia, czyli o tym, że będzie zmniejszała się liczba nowych przypadków zakażeń, a liczba zgonów utrzyma się na wysokim poziomie - powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski, cytowany przez PAP.
bDZoMcyf

Lekarz poruszył także temat zbliżającej się majówki. Powiedział, że wiele osób się do niej szykuje, nie myśląc o pracownikach służby zdrowia.

Widać, że wszyscy się do niej już szykują, ale może warto też pomyśleć, że wszyscy lekarze, ratownicy, pielęgniarki też chcieliby pojechali na majówkę? Co zrobiliby ludzie, gdybyśmy my wybrali się na majówkę? - postawił pytania.
bDZoMcyl

Ponadto oddał, że właśnie w okolicach majówki wzrośnie liczba zgonów. Będzie to efekt zakażeń, do których doszło w ostatnie święta.

Zobacz także: Przedziwne szczepienie na COVID-19 w Rzeszowie. Ryszard Kalisz wskazał paragraf
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZoMcyG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić